Kadınların Net Adresi

İnce Bir Bel İçin Egzersizler

  • 10 Şubat 2014
  • İnce Bir Bel İçin Egzersizler için yorumlar kapalı
  • 7.119 kez görüntülendi.
İnce Bir Bel İçin Egzersizler

İnce bir bel için egzersizler nelerdir?

Kalın bir bele mi sahipsiniz? O zaman oldukça mutsuzsunuzdur. Çünkü her bayan ince bir bele sahip olmak ister. Güzel bir fizik her zaman için kadınları çekici kılar. Öncelikle ince bir bele sahip olmak için yediklerimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Sıkı bir diyet ile önce fazla kilolarımızı vermeliyiz. Yağlı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Hemen hemen herkes hamur işi yemeklerden hoşlanır, ancak en çok kilo aldıran ve yağ endeksimizi arttıran baş düşmanımız hamur işleridir. Hamur işlerinden uzak durmakla başlayabilirsiniz ince bir bel için ilk adıma.

İnce bir bel için egzersiz şart mı?

Evet, ince bir bel istiyorsanız mutlaka bel bölgenize yönelik egzersizler yapmak zorundasınız. Hatta bel bölgeniz ince bir bölge dahi olsa yine de egzersiz yapmalısınız. Çünkü diri bir görüntü sağlayacaktır bu bölgenize.

İnce bir bel için ne tür egzersizler yapmalıyız?

Size vereceğimiz 3 egzersizi düzenli olarak yaparsanız kısa bir süre içerisinde diri, sıkı ve ince bir bele sahip olursunuz. Ayrıca ince bel sizleri her zaman için olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Bu da daha şık bir görüntü oluşturur. Vereceğimiz egzersizleri haftada en az 3 kez en çok 5 kez yapmalısınız. Her gün yapabilirsiniz ancak bir gün kendinize dinlenme payı ayırmanızda yarar vardır.

İlk egzersiz

Yere yatın. Sol tarafınıza doğru yönelin. Sağ ayağınızı sol ayağınızın üstüne atın. Sağ kolunuzu başınızın arka tarafına koyun. Kolunuz karşıya bakacak şekilde dirseğinizden destek alın. Dirseğiniz ve omzunu aynı hizada olması gerekli. Kolunuzdan güç alarak kalça ve bacakları yerden kaldıralım. Sonra yere doğru alçalın tekrar yerden kalkın, alçalın kalkın. Bu durumu 15 kez yapın. Bu arada egzersizi yaparken öne doğru eğilmeyin, kambur bir şekilde durmayın

2. egzersiz

Yere oturduktan sonra dizlerinizi göğüslerinize doğru çekin, ayaklarınızı yerden yukarı kaldırmayın. Ardına 1-1,5 kg arasında ki su dolu şişeleri iki tarafından tutup iki kolunuzu meme seviyesinde ileriye uzatın. İki kolunuzu dümdüz yapıp sol bacağınızı yukarı kaldırın, karın bölgenizdeki kasları kasarak tüm bedeninizle sol tarafa dönüp şişeleri yere indirip kaldırın. Daha sonra en başta yapmış olduğunuz pozisyona dönüp sağ tarafa devam edebilirsiniz. Bu şekilde sağ kısım ve sol kısım olarak 10 kez aynı hareketleri tekrar edin.

3. egzersiz

Yere oturun. Bacaklarınızı sol tarafınıza doğru kıvırın. Kendinizi zorlamadan rahat bir oturuş şekli alın. Bunları yaparken sağ bacağınız da sol bacağınıza değsin. Sol taraftaki baldırınızı sol kolunuzla tutun ve daha sonra sağ kolu yukarıya doğru kaldırın. Kendinizi rahatça sol yana doğru esnetin. Bu şekilde iken sağ kolunuzu serbest bırakın. Bu egzersizin aynısını diğer tarafınızla uygulayın.

Tüm bu egzersizleri düzenli olarak yaparsanız emin olun ince bir bele sahip olup, harika bir görüntünüz olacaktır.

Konuyu Ayrıca videoda izleyin: