Tüp Bebek Yönteminde Düşük Riski Daha Mı Fazla ?

Hamileliğin 12. haftasına kadar olan gebelik kayıpları düşük olarak adlandırılır.gebelik kanamayla son bulabilir yada gebelik  kesesi gelişmemesi,embriyonun kalp atışlarının gelişmemesi de düşük sebebidir.

Embriyoda genetik aktarımda olan(kromozomal) bozukluklar,enfeksiyonlar,rahime ait problemler,çift rahim,ailesel trombofili düşüğe etken önemli sorunlardır.

Doğal gebeliklerde erken dönemde oluşan gebelik kayıpları 15 civarındadır.Yardımcı üreme teknikleri ile oluşan gebeliklerde ise bu oran biraz daha artmaktadır,%15–%23 oranında gelişmektedir.

Yani yardımcı üreme teknikleri ile oluşan gebeliklerde normal gebeliğe göre biraz daha düşük riski fazladır.Ancak bunu tamamen yardımcı üreme tekniklerinin bir getirisi olarak değerlendirmek de çok doğru olmaz. Burada ilerlemiş anne yaşı,kötü sperm parametreleri düşük riskinde etkendir.bu hasta gruplarında adı geçen etkenlere biraz daha sık rastlanmaktadır.Bu da düşük riskinde olumsuzluk yaratır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü