Kısırlıkta En Yeni Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Kısırlık diğer adı ile infertilite tedavisinde uygulanan birkaç yöntem bulunmaktadır.Ancak bu yöntemler her zaman istenen sonuca ulaşmayı sağlamıyabilir ve maliyet çok yüksektir. Sonuçta  tedavi yönteminde araştırmalar daha az ilaç kullanarak daha ekonomik tedavi yöntemleri bulmaya yönelmiştir.Bunun için alternatif bir tedavi geliştirilmiştir.

Bu yeni tedavi Mikro IVF olarak adlandırılmıştır.Klasık tedavi yöntemlerine karşı geliştirilen mikro IVF yöntemi ile tedavi sonucu  bir bebek dünyaya gelmiştir.Bu tekniği türkiyede ilk kez Maya Tüp Bebek merkezi kullanmıştır.Daha önce aşılama yöntemiyle sonuç alınamamış birçiftte mikro IVF yöntemiyle sonuç alınmış ve bebek dünyaya gelmiştir.

aşılama tedavisine alternatif olarak geliştirilen mikro IVF tedavisinde gebelik şansı iki katına çıktığı gibi maliyet de daha ucuza  olmaktadır. Bu yöntemde mikroenjeksiyon tekniğine göre ilaç kullanımı da daha azdır.Bu nedenle maddi problem nedeniyle tüp bebek ve mikroenjeksiyon yöntemlerine ulaşamayan çiftlerde, yüksek başarı oranıyla da oldukça caziptir.

kısırlık

MIKROIVF yönteminde iki hafta ilaç kullanılıyor,yumurtaların geliştirilmesinin ardından yumurta toplanıyor,elde edilen yumurtalar ile babadan alınan spermler yanyana bırakılarak doğal olarak döllenmesi bekleniyor.Döllenen yumurtalar  2.- 3. gün içinde transfer ediliyor.

En az bir yıl gibi bir sürede korunmasız ilişkiye rağmen çocuk sahibi olamayan çiftlerin  bir tüp bebek merkezine baş vurmaları halinde uygun tedavi yöntemiyle sorunun çözülmesi mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü