Kadınların Net Adresi

Yaşlanmayı Geciktirmek Hiç de Zor Değil

  • 10 Haziran 2013
  • Yaşlanmayı Geciktirmek Hiç de Zor Değil için yorumlar kapalı
  • 7.548 kez görüntülendi.
Yaşlanmayı Geciktirmek Hiç de Zor Değil

Yaşlanma nasıl yavaşlatılır?

Yaşlanmak nedir?

Zaman akıp giderken yanında cildimizden ruhumuzdan birçok şey alarak gider.  Yaşlanmak dünyada olan tüm canlıların bitkilerin, hayvanların, insanların hemen hemen tüm canlıların başına gelecek bir olaydır. Yıllar geçtikçe cilt elastik özelliğini kaybeder. Bu ise cildin kırışmasına sebep olmaktadır. Hücreler kendini yenileyemediğinden ötürü tamiri zor olan şekiller çizgiler ortaya çıkacaktır.

Yaşlanmayı durdurma şansımız var mıdır?

Yaşlanmayı durdurabilmek imkânsızdır. Fakat yaşlanmanın etkilerini en aza indirebilmek mümkündür.

Yaşlanmayı nasıl yavaşlatırız?

  1. Başta stresten uzak bir hayatınız olmalı.
  2. Yediklerinize dikkat etmelisiniz
  3. Uyku düzeninize çok dikkat etmelisiniz. Her gün en az 6 saat uyumalısınız
  4. Sigara kullanıyorsanız bırakmalısınız
  5. Alkol kullanıyorsanız kesinlikle bırakmalısınız.
  6. Gün içerinde besinlerinizi protein içerikli olanları tercih etmelisiniz. Protein içerikli besinler vücut hücrelerini yenilemesine yardımcı olur.

Protein ağırlıklı besinler nerelerdir?

Genellikle et türü besinlerde protein vardır. Aynı zamanda süt ve süt ürünlerinde protein bulunmaktadır. En saf ve en fazla protein yumurtanın beyazında mevcuttur. Et türlerinden daha eti, koyun eti, sığır eti, tüm balık türleri, tavuk eti, hindi eti protein ağırlıklı besinlerdir. Süt ürünlerinde ise peynir, yoğurt tüketebileceğiniz proteinler arasındadır.

Güneşin ışınları yaşlanmayı arttırır mı?

Güneşin ışınlarının zararı olduğu kadar yararı da mevcuttur. Güneşin ışınları ciltte yenilenmeler yapmaktadır. Çünkü güneşin ışınlarında çok miktarda e vitamini vardır. E vitamini ciltte yenilenmeler sağlar. Fakat şu bir gerçektir ki eğer hiçbir korunma olmaksızın güneş ışınlarına maruz kalırsanız cildiniz yarardan çok zarar görmektedir. Bundan ötürü güneş ışınlarını alırken mutlaka güneşin zararlı ışığından kendimizi korumak için güneş kremleri, nemlendiriciler kullanmalıyız. Ancak her marka kremi kullanmayın. Bazılarının içinde gereksiz faktörler olduğu için yaşlanmanızı arttıracak, cildin elastik yapısını bozacak faktörler vardır. Mutlaka bilen birisine ya eczacınıza ya da doktorunuza danışarak kremler kullanın.

Kozmetik ürünler cilde zarar verir mi?

Bayanlar makyaj yapmaktan vazgeçemezler. Bunu herkes çok iyi bilir. Zaten makyaj yapmayın demeyeceğiz, çünkü bir kadına makyajın yakıştığı tartışılmaz bir gerçektir. Ancak makyaj malzemelerini en kaliteli olanlardan seçmek bizlerin yararına olacaktır. Makyaj tüm yüzün her milimine uygulandığı için cildin hava almasını engelleyecektir. Yüzümüze makyaj uygularken yüzde yüz doğal kozmetik ürünler kullanmalıyız. Tabiki makyaj yapacağız ancak çok abartıya kaçmadan yapılan makyaj hem bizi daha doğal gösterecektir hem de cildimize zararı daha aza inecektir. Son olarak en önemli nokta makyaj konusunda makyajımızı yüzümüzden arındırmadan asla uykuya geçmeyin. Tamamen arınan yüze günlük gece kremlerinizi sürüp o şekilde uykuya dalın.

Masaj işe yarar mı?

Kesinlikle çok işe yarayacaktır. Yüzünüze uyguladığınız masaj sizi yerçekiminin etkisine karşı güçlendirecek, elastik yapısını arttıracaktır. Parmaklarınızla yüz derinizi yukarı doğru masajlar yapın

Suyun cilde ne gibi yararı olur?

Su sadece cildinize değil tüm bedeninize yararı olan bir şeydir. Hücrelerin yenilenmesini sağlayacak ve düzenli çalışır hale getirecektir. Günde mutlaka en az 2 lt su tüketin.