En Şık Mutfak Dolapları

Bir çoğumuz vaktimizin büyük bir kısmını mutfakta geçiriyoruz.Şıklığından ziyade kullanım kolaylığına , işlevselliğine ve pratikliğine önem verdiğimiz mutfak dolapları mutfaktaki tüm yayıntımızı saklamakta mahirler.Birbirinden şık ve işlevsel dolaplardan bir kısmını sizlerle paylaşmak istedik.Mutfaklarımızın ölçülerine göre şık ve kullanışlı modeller beğenimize sunulmakta.


Diğer resimleri görmek için lütfen küçük resimlere tıklayınız…


Mutfak Dolapları
Depo, bir şeyin korunmak, saklanmak ve gerektiğinde kullanılmak için konduğu yerdir. Depo kullanılan maddeye göre özellik taşır.
Depolama, mutfak depolarının düzenli ve verimli şekilde çalıştırılmaları, sağlıklı ön bilgilerle olur. Depolama veya depolayarak kullanma, kesinlikle bazı şeyleri bir yerlere doldurma, sonra boşaltarak kullanma demek değildir.
A. Mutfakta Depolamanın Önemi Ve Depolama Esasları
Mutfak depolarının sağlıklı ve verimli şekilde çalıştırılmaları, belirlenmiş esaslarla olur. Önemli olan, depolanacak malın iyi tanınması, seçilmesi ve isteğe uygun şekilde satın alınabilmesidir.
Bu konuda başarılı olmamak; deponun iyi kullanılmaması, depolamanın bilgisizce yapılması, malzemenin henüz kullamlmaya fırsat kalmadan bozulması, yani zarara neden olması demektir.
Deponun ve depolamanın verimli ve uygun olması; kuruluşun veya işyerinin zarar etmeyecek bir şekilde işlerlik kazanabilmesi için, sağlıklı ve bilinçli ön bilgiler doğrultusunda hazırlanmasına gereksinimi vardır. Yiyecek maddelerinin bozulmadan, gereksinim anmda ve en iyi şekilde cevap verebilmesi için önemli olan ön bilgilerinin mutlaka bilinmesi ve uygulanması gerekir.
Mutfak depoları;
a. yiyecek servisi departmanım,
b. diyetisyenleri,
c. şefleri ve aşçıları,
d. satın alma ile uğraşanları,
e. depolayıcıları çok yakından ilgilendirmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü