YARDIMCI TEDAVİ GERKLİ Mİ?

12 yıllık evliyim. 30 yaşındayım. İlk hamileliğimde 14 haftalık bir düşük yaptım. Daha sonraki aylarda hamile kaldım. Şu anda 8 ve 5 yaşında iki çocuk sahibiyim.İki çocuğumda da özel bir tedavi olmadım.
Kasım 2008’de süpriz bir şekilde hamile kaldım. (Süpriz gerçekten hiç planlamamıştık) Ancak Aralık-2008 de 1 aylık düşük yaptım. Bu sefer çocuk sevgisi içime girdi. Mart-2009 da  tekrar çocuğa niyetlendik. O ay olmadı. Doktora gittik bize çocuk çok istediğimizden Klomen tedavisi verdi. 5 gün kullanıp 5 gün bekleyip kontrole gittiğimizde Pregnyl-5000’den 2 ünite vurdurup 36 saat sonra sıksık ilişkiye girmemiz istendi. Bu olay mayısta oldu. Hamile kalmayınca Haziranda da da aynı şekilde verdi.
Bu durum psikolojimi çok bozdu. Ben çocuk sahibi olamıyacakmıyım? Ayrıca ilaçsız çocuk sahibi olamazmıyım. Niye doktor ilaç tedavisi verdi. Biz çabuk çocuk sahibi olmak ta istiyoruz.
Hiç bir doğum kntrol ilacı kullanmıyoruz. Doğal olarak korunuyorduk.
Tedaviye devam edelimmi? Bize gerekli mi şu durumda? Yoksa tedavisiz bırakalımda ne zaman olursa olsun mu? Ama ben de çok sabırsızlanıyorum. Sanki hiç cocuğum yokmuş gibi bir psikoloji içindeyim.
Peki nezaman hamile olabilirim. Tedavinin yan etkileri olur mu?

Doktorumuzun Cevabı

tedaviye devam etmeyin 4 ay korunmasız ilşkiye devam edin stress yapmayın ilşkileriniz adetin 12-14-16. günleri olsun gebe klaırsınızzira siz önceden gebe kaldınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü