Kalp Hastası Kadınlarda Doğum ve Emzirme

Doktorunuz, doğumun yüksek riskli gebelikler konusunda uzmanlaşmış ve ye­ni doğan yoğun bakım ünitesi olan bir merkezde olmasını isteyecektir. Doğum esnasında doktorunuz sizi yakından gözlemlemek isteyecek ve özel bir kateter yardımı ile kalbinizin fonksiyonunu takip edecektir. Eğer vajinal doğu­ma karar vermişseniz ağrmm getireceği stresi yaşamamanız için size epidural anestezi uygulanacaktır. Ancak, sizin ve bebeğinizin sağlığı için daha iyi olaca­ğını düşünüyorsa, hekiminiz sezaryen önerecektir. Endokardit riskiniz varsa, doğumdan önce antibiyotik tedavisine başlanacaktır.

Siz de birçok anne adayı gibi, doğal olarak, bebeğinizi emzirmek isteyeceksiniz. Hemen söyleyelim, emzirmek, kalbinizi yoran bir şey değildir. Aslında, kalp so­runu olan birçok kadın emzirmek konusunda cesaretlendiriliyor. Uygulamanız gereken tüm yöntemleri ayrıntılı bir şekilde doktorunuzla zamanında kararlaş­tırmayı ihmal etmeyin. Kullandığınız ilaçlar emzirmenize engel ise, doktorunuz alternatif bir tedavi yöntemi bulmak isteyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü