Kadınların Net Adresi

gebelik bekleyiş!!!

  • 03 Şubat 2010
  • gebelik bekleyiş!!! için yorumlar kapalı
  • 4.257 kez görüntülendi.
gebelik bekleyiş!!!

1 yıllık evliyim. 4 ay desolett kullandım. 3 ay daha korunduk. 5 aydırda uğraşıyoruz.
hormon tahlilleri yumurtlama sperm bir sorun yok. geçen ay progesteron yaptırdım 12.25 çıkmıştı. yumurtlama günlerinde çok sancım oluyor kasıklarımda ve 3-4 damla kan ve koyu renklerde az az akıntım oluyor.doktorlar bazı bayanlarda yumurtlama günleri böyle geçebilir dedi olabilirmi? fakat bu ay yumurtlamamdan sonra kanamam oldu.(ilişki sonrası değil gün içerisinde durupdururken) renk açılarak bir iki gün içerisinde bitti. bu neden olabilir?
adetim normalde 27 günde bir olurdu birkaç aydır 30 gnde bir oluyor. geçen ay beta hcg yaptırdım 5.66 çıktı ama birkaç gün sonra adet oldum. bu ayda adetim 32. günde oldu.
her ay 1 kere idrar yolları enfeksiyonu geçiriyorum.bu bebeğe engel olabilirmi. birde ya bebek oluşuyosa diye antibiyotik kullanırkende tereddüt ediyorum. doktor ufak bir yaram olduğunu ve bunun zamanla kendi geçebileceğini yakılmasına gerek olmadığını söyledi. ben bir sorun varsa heen çıksın tedavisine başlansın istediğim için doktor adetiden sonra gel rahim filmi çekelim belki tüpler kapalıdır dedi. daha erkenmi biraz daha beklemelimiyim?

Doktorumuzun Cevabı

Büyük bir sıkıntıya girdiğinizi görüyorum, buda gebelik elde etme şansınızı azaltacaktır 2 ay daha serbest ilşkiye devam edin göreceksiniz gebelik oluşacak rahat ve stres yapmayın günlük 15 dakikalık yüryüşler yapın gebe kalamazsanız konuşalım. Yumurtlama gününde yılda 1-2 siklus lekelenme tarzında kanama olabilir.