Kadınların Net Adresi

Kasık ağrısı

  • 03 Şubat 2010
  • Kasık ağrısı için yorumlar kapalı
  • 4.405 kez görüntülendi.
Kasık ağrısı

mrhabalr benim 3 aydır akıntım yeşilimsi ve kötü kokulu geliyor. sol kasığımda şiddetli ağrılar var. vajinal bölgede kaşıntı ve idrar sonrası yanma var. özel bir klinikte bakıldım 1 hafta ilaç tedavisi gördüm bir etkisi olmadı kültür tesit yapıldı fakat sonuçunda temiz dendi. şikayetlerim hala devam ediyor. ne yapmam lazım. birde seyahatten dolayı böyle rahatsızlıklar olurmu doktorum seyahat ettiğim için olabilir dedi.

Doktorumuzun Cevabı

Sevgili heydam hanım, kullanmış oldugunuz tedaviyi yazmanızı istiyorum, saygılarımla

Soru

doktor bey ilk gittiğimde kaşıntı için travocort krem günde 1 defa vajina dışı akıntı ve ağrı için ise buscopan tedavisi gördüm 10 günlük ilaç tedavisi sonunda ultrosana girdim ve birşey olmadığı tespit edildi şikayetlerim kesilmesidiği için tam idrar ve kültür testi yapıldı.
kültür testinde bulgusunda çıkansonuç : vajinal flora bakterileri + basil üredi laktoz pozitif fram negatif
tam idrar testinde çıkan sonuç: glukoz: negatif
protein negatif
bilirubin: negatif
urobilinojen normal
ph: 5.5
hemoglobin: negatif
keton: negatif
nitrit: negatif
lokosit esteraz:eser
görünüm: berrak
danite: 1.017
renk senksiz
eritrosit: <1
lokosit: 1
yassı epital:2

bu testlerin sonucunda ise birşey olmadığı söylendi. çok sık seyahat ettiğim için olabilceği söylendi. ve 1 haftalık ilaç tedavisi verildi fakat hala geçmedi. verilen ilaç folox 200mg günde 1 tane içtim.
ilginiz için çok teşekkür ederim doktor bey. kolay gelsin

Doktorumuzun Cevabı

enfeksiyonunuz birparasit hastalıgı olan tricomanas enfestasyonu gibi gözüküyor, hem kültür hemde vaginal sıvıdan canlı mikroskobik preparat hazırlanmalı tanıyı kesinleştirip tedavi geçinceye kadar tedaviye ısrarla devam edilmeli, bu arada hijyenik tedbirler almalısınız, o bölgeyi sabun şampuan vs temizlik ürünleri ile yıkamamalı duru su yeterlidir, o bölgeyi kuru tutmalısınız, iç çamaşırlarını sık sık değiştrin, pamuklu iç çamaşırı tercih edin, çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra kızgın ütüde ütüleyin, kot gibi dar elbiseler giymeyin, egzersiz yapmanızı tavsiye ediyorum.saygılaırmla