Midede Şişlik ve Çok Fazla Gaz

Merhaba Ayça hocam, tam bir yıldır, karnımda şişkink var ve bünyem çok fazla gaz üretiyor. Özellikle kola ve süt adeta beni krize sokuyor. Bünyem çok fazla gaz üretiyor. Eğer bunun üzerine bir de kabız olmuşsam adeta kendimi patlamaya hazır bir balon gibi hissediyorum ve gaz çıkaramıyorum. Kırmızı et de yiyemiyorum. Hastalığım şiddetlendiği zamanlar aşırı bir üşüme ve titreme oluyor. Sabahları kaltığımda kendimi çok halsiz ve bitkin hissediyorum.
Yaklaşık 3 ay önce doktora gittim endoskopi ve kolonoskopi oldum. Kolonoskopide bir şey çıkmadı, ancak endoskopide gastrit çıktı.
Gastrit sorunu olanlara soruyorum benim yaşadığım sorunlara benzer ieyler yaşamıyorlar. Doktor fazla asit salgılıyor miden dedi ilaç verdi ancak pek bir faydasını görmedim. Başka bir doktora gittim o da spastik kolan dedi onun verdiği ilaçlar da fayda etmedi, ne olur bana yardımcı olun. Sorunum ne olabilir?

Doktorumuzun Cevabı

MERHABA
BAŞTA GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM VE BENCE BİRDE İÇ HASTALIKLARI DOKTORUNA BİR DAHA GİDİP ULTRASON İSTE BÜTÜN İÇ ORGANLARININ ÖZELLİKLE SAFRA KESESİNİN ÇÜNKÜ TAŞ YADA ÇAMUR OLABİLİR. BUNA BENZER ŞEYLERİ BEN SENELERDEN BERİ ÇEKİYORDUM SÜREKLİ MİDE SANIYORDUM FAKAT SON 3 HAFTADAN BERİ SAFRAMDA 10 MM ÇAPINDA 1 ADET TAŞ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM.
BENCE GEÇ KALMADAN DEDİĞİMİ BİR YAP.
TEKRARDAN GEÇMİŞ OLSUN.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. özlem dedi ki:

    merhaba bendede aktif ülser ve aşırı gaz problemi var ama hastanelik oluyorum ağrılarında ne yapacağımı bilmiyorum doktora gittim kolonoskopi ve endoskopiye girdim bağırsaklarda aşırı gaz var dediler midede gastrit ve ülser dediler ilaçlarımıda kullanıyorum ama hiç bir faydası olmuyor sürekli gaz ve şişkinlik ağrısıda çok kötü oluyor gazlarımı atamıyorum beni mahvediyor lütfen bana yardımcı olurmusunuz

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü