Mevsime göre saç bakımı

Saçlarınızın güzelliği ancak saçlarınızın sağlığına bağlıdır. Sağlıklı, parlak, canlı, kırıkları olamayan saçlar için saç bakımınıza özen göstermeniz gerekiyor. Saç bakımınız için saç tipinizi belirlemeniz ve saç tipinize göre bakım yapmanız gerekiyor. Kuru saç derisine sahip bir kişinin yağlar saç dersine sahip birinin uyguladığı saç bakımı kendi saçına uygulaması fayda yerine tam bir faciaya yol açar. Bu sebeple her saç bakım kremi, her saç şampuanı, her saç serumu sizin için ideal saç bakım ürünü demek değildir. www.kadinlarsitesi.net

Bütün bunları yanında saç bakımınıza yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus da, mevsimlerin değişimine göre saçlarınızın farklı bakımlara ihtiyaç duymasıdır. Saçarlınızın kış mevsiminde, soğuk havada ihtiyacı olan bakım ile yaz mevsiminde sıcak havada ihtiyacı olan bakım farklıdır.

saç bakımı

Sonbahar da herkesin ilk şikâyet ettiği, saçlarının aşırı dökülmesidir. Yaz mevsimi boyunca saçlarınızın bakımını ne kadar ihmal ederseniz, saçlarınız sonbahar mevsiminde o kadar çok dökülecektir. Bu sebeple sonbahar mevsimine girerken saç diplerinize nemlendirici saç sakım kremleri masaj yapmanız saç dökülmesini engellemek için son derece faydalı olacaktır.

Örneğin kış mevsiminde saçlarınızın bakımını yaparken kullanacağınız şampuan miktarını azaltın ve saç kremi miktarınızı çoğaltın. Kış mevsiminin isli sisli havası saç tellerinizi kaplayacağı için saç dipleriniz hava almakta zorlanacaktır. Bu sebeple en az 2 günde bir mutlaka saçlarınızı yıkamalısınız.

Bahar mevsimine girdiğinizde yaz mevsiminin kurutucu etkisinden saçlarınızı korumak için şimdiden bakıma başlamalısınız. Kış mevsiminden çıkmış yorgun saçlarınızı mümkünse biraz katlı kestirip saç diplerinizin hava almasını sağlayabilirisiniz.

Yaz mevsimi geldiğinde saçlarınız muhtemelen güneşin zararlı ışınlarından çok fazla etkilenerek kırılacak, nemini kaybedecek ve sağlıksız bir hal alacaktır. Bu sonucu engellemek için saçlarınızı mutlaka sıcak makas ile kestirin ve her banyodan sonra saçlarınıza durulama gerektirmeyen saç bakım kremlerinden kullanın. Bunun yanında yaz mevsiminde denize, havuza gidecekseniz, saçarlınıza bone takmadan denize veya havuza girmeyin. Özellikle saçlarınızda boya, balyaj, gölde, röfle gibi işlemler varsa kesinlikle saçınızı deniz ve havuz suyu ile temas ettirmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü