Kadınların Net Adresi

Menekşe Yağı İle Saç Bakımı

  • 06 Temmuz 2014
  • Menekşe Yağı İle Saç Bakımı için yorumlar kapalı
  • 5.293 kez görüntülendi.
Menekşe Yağı İle Saç Bakımı

Kadınların da erkeklerin de vazgeçilmez zaafıdır saçlar. Saçlarda stresten, doğal koşullardan ya da genetiksel nedenlerden kaynaklı dökülmeler yaşanır. Bir çok şey denenmiştir dökülmeleri engellemek için. Bunlardan biri de birçoğumuz da bildiği gibi menekşe yağıdır. Menekşe yağını kendimiz yapmamız imkânsızdır. Aktarlardan edinebileceğiniz menekşe yağı ile saçlarda oluşacak dökülmeleri en aza indirebilirsiniz. Yalnızca saç dökülmesine yararı olduğu söylenemez, menekşe yağı saçların sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlar. Şimdi size menekşe yağı kürlerinden örnekler vereceğiz.

  • 1 yemek kaşığı susam yağı
  • 2 yemek kaşığı menekşe yağı
  • 1 yumurta sarısı

Bu üç ürünü özellikle cam kâsede iyice karıştırın. Özellikle cam kâse dememizin sebebi yağların birbirine iyice karışmasını sağlar ve cam her zaman için en sağlıklı üründür. Hafifçe nemlendirdiğiniz saç diplerinize parmaklarınızla masaj yaparak yedirin. Evde boneniz var ise bone ile kapatın ve bekletin. Boneniz yok ise folyo ile ya da her hangi bir poşet yardımıyla da kapatabilirsiniz. 30 dk. Beklettikten sonra saçınıza uygun bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Bu kürü hatada 2 kez uygulayabilirsiniz. Göreceksiniz ki saçlarınızın dökülmesi yok denecek kadar azalacaktır.

 2. bir kür tarifi olarak;

  1. 40 gr Hint yağı
  2. 20 gr tatlı badem yağı
  3. 1 yemek kaşığı menekşe yağı

Geniş bir tencerede su kaynatın, bu 3 ürünü küçük bir cam kâse de iyice karıştırdıktan sonra kaynamış olan suyun içine oturtun. Buharda ısıtmış olduğunuz bu karışımı daha önce nemlendirilmiş olan saç diplerinize parmaklarınız yardımıyla masaj yapın. Uzun uzun yapacağınız masaj saçlarınız haricinde saç derinize de canlılık verecektir. Ardına bir bone ile saçlarınızı örtün. Daha öncede bahsettiğimiz gibi evinizde bone yoksa bir poşette kullanabilirsiniz. Kapalı bir şekilde 1 saat saçınızda bekletin. Ardına saçlarınızı yıkayın fakat saçınızı yıkayacağınız suyun içerisine örneğin her 1 litreye 5 damla badem yağı ve 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Ve saçınızı kendi doğal halinde kurumaya bırakın. Göreceksiniz ki saçlarınız her zamankinden farklı bir görünüm sergileyecek. Hem dökülmeleri azalmış hem de parlamış saçlarla tanışacaksınız.

Bu iki kürü de saçlarınızı kullanabilirsiniz. Ancak aynı hafta içerisinde iki kürü bir arada kullanmayın. Bir hafta birini uyguladıysanız diğer hafta diğerini uygulayın. 2 kürü aynı hafta içerisinde kullanmak saçlarınıza aşırı asit yükleyeceğinden zarar verebilir.

2. kürde bahsettiğimi elma sirkesi saçınızın ph ını dengeleyeceğinden mutlaka uygulanmalıdır. Saçlarım sirke kokar diye endişelenmeyin çünkü 1 litrelik olan su içesinde ki bir kaşık sirke yok denecek kadar azdır. Farkına bile varmazsınız. İşte sizlere en eski metotlardan olan menekşe yağı kürleri. Eminiz ki memnun kalacaksınız. Saçlarınızın dökülmelerini azalttığı gibi canlı ve parlak bir görünüm kazandıracaktır. Menekşe yağı ile canlı ve gür saçlarınız olması dileğiyle…