Kaş nasıl alınır?

Düzgün alınmış şekilli kaşlar her kadının isteyeceği türden kaş tipleridir. Kaşlarınızı eğer kuaföre gitmeden kendiniz almak istiyorsanız (ki bu bence büyük bir risktir) dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Kaşlarınızı almadan önce birkaç ufak ön hazırlıklar yapmalısınız. İlk önce kaşlarınızın üzerine ılık suya batırılmış pamukları koyun ve bekletin. Bu kaşlarınızdaki gözeneklerin açılmasını sağlayarak kaş alımınızı kolaylaştıracak ve acısız hale getirecektir. Bir süre sonra ılık suya bandırılmış olan pamukları kaşlarınızdan çekin ve yüzünüze gidebilecek en uygun kaş şeklini belirleyin. Kaşlarınızı bir fırça yardımıyla yukarıya doğru tarayın ve doğru bir makasla kaşlarınızın yukarı doğru uzayan fazlalık kısımlarını kesin. Böylece kaşların uç kısımlarındaki açık renk kısımları kesmiş ve hepsi aynı hizada kaş üstlerine sahip olmuş olursunuz.
Kaş nasıl alınır? Kaşlarınızı mutlaka ama mutlaka kaşın çıktığı yöne doğru çekerek koparın. Kaş alırken kullanacağınız cımbız çok ama çok önemlidir. Kaşı bir çırpıda kesip alabilecek uçta bir cımbız kullanmalısınız. Kaşı çekerken kıracak cımbızlardan uzak durmalısınız.

Kaşlarınızı alırken vermek istediğiniz şekilde kesinlikle kaş kavisine dikkat edin. Herkesin yüz şekline göre kaş kavisi farklıdır. Ama ortak nokta şudur ki kaşlarınızı alırken kaş kavisi belirleyeceğiniz yer burun bitimi ile göz bebeğiniz karşıya bakarken ki aldığı hizadır. Yani burun bitimine göz bebeğinizin olduğu hizada bir hat olduğunuz düşünün bu hattın bittiği yerde kaşınıza kavis atabilirsiniz. Kaşlarınızı mutlaka içten dışa doğru almalısınız. Bizim tavsiyemiz yinede kuaföre gidip uzman birilerinin ellerine kaşlarınızı teslim etmenizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü