Kadınların Net Adresi

Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

  • 14 Nisan 2011
  • Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
  • 6.443 kez görüntülendi.
Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Son birkaç yıldır düz fönlü uzun saç modelleri çok moda oldu. Aslında kısa saç modeli, uzun saç modeli hiç fark etmeden düz saç modeli moda oldu desek daha doğru olur. Özellikle çok kıvırcık saç modeline sahip kadınlarda düz saç modelini her gün yaptırmak hem zaman kaybı, hem saçları yıpratan bir uygulamaya dönüşüyor. Çünkü saç düzleştirmek için her gün yapılan düz saç fönü, saçların yıpranmasına sebep oluyor. Hatta yaz mevsiminde denize ve havuza giren kıvırcık saçlı kadınların gün içersinde düz saçlara sahip olmak için birkaç defa düz fön çektirmek zorunda kaldıkları oluyor. Bu da doğal olarak deniz suyu, havuz suyu, güneşin zararlı ışınları yanında birde fön çektirmenin de etkisiyle saçlar hızla yıpranıyor. kadinlarsitesi.net olarak saçlarınıza bu kadar yıpratıcı etkileri uygulamaktansa, kalıcı saç düzleştirme metoduyla uzun bir dönem hatta 8 ay kadar uzun bir süre düz saçlara sahip olmanızın ayrıntılarına değineceğiz. Kıvırcık saçlar, dalgalı saçlar kalıcı saç düzleştirme yöntemi ile aylarca sanki yeniz düz fön çekilmiş gibi duruyor. Üstelik de saç düzleştirme uygulaması çok kısa sürüyor ve sadece 1 kez yaptırmanız 8 ay boyunca düz saçlara sahip olmanıza yetiyor. Şimdi size kadinlarsitesi.net olarak kalıcı saç düzleştirmenin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Kalıcı saç düzleştirme uygulaması için güvenilir ve işinin ehli bir kuaföre gidiyorsunuz Kuaförünüz önce saçınıza bir analiz yapıyor ve saçınızın durumunu tespit ediyor. Saçları korumakla görevli bir saç koruyucu spreyi bütün saçınıza bolca sıkıyorlar ve kalın dişli bir tarakla tarıyorlar. Saçlardaki pul tabasının açan saç bakım ürünü saçınızın tamamına iyice yedirilerek sürülüyor ve çekmesi için bir müddet bekleniyor. Ardından saçlarınızın ilk yıkaması yapılıyor ve birazdan uygulanacak ısıdan korunması için ısı koruyucu saç spreyi sıkıyorlar. Akabinde saçlarınızı çok çok ince hatta kağıt kadar incelikte bölümlere ayırıp, saç düzleştiricinin içine bu saç tutamlarını koyarak düzleştirmeye başlıyorlar. Saçınızın çokluğuna, azlığına, uzunluğuna, kısalığına bağlı olarak bu saç düzleştirme işlemi 1 ila 2 saat arasında sürüyor.

Bütün saçların düzleştirme işlemi bitince sabitleyici süt sürüyorlar ki saçların düzlüğünü korumak adına ve bir müddet bekliyorlar. Yeterli süre bittikten sonra saçlarınızı ikince kez yıkıyorlar ve hemen ardından saçlarınız nemliyken saç bakım ürünü sürüyorlar ve tarak veya saç fırçası kullanmadan saçınızı fönleyerek kurutuyorlar ve kalıcı saç düzleştirme işlemi bitiyor. Size 3 gün boyunca kesinlikle saçlarınızı yıkamazınızı ve bu süre içinde saçlarınızı asla toplamamanızı, toka takmamanızı tembihliyorlar. Ardından 8 ay boyunca düz saçların sefasını sürüyorsunuz.