Kadınların Net Adresi

Kalıcı Makyaj

  • 07 Mayıs 2011
  • Kalıcı Makyaj için yorumlar kapalı
  • 5.415 kez görüntülendi.
Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, naturel pigmentleri cildin üzerine en doğal, en estetik şekilde yerleştirme sanatıdır. Son derece doğal mineraller ve bitki pigmentlerinin birleşmesiyle elde edilmiştir. Kalıcı makyajın kesinlikle hiçbir yan etkisi yoktur. Kişiye özel, tek kullanımlık, son derece steril iğneler ile doğal ve mineral renklerin, derinin hemen altına işlenmesi işlemidir. Kalıcı makyaj işlemi uygulandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve tekrar yinelenir. Kalıcı makyaj uygulaması ortalama 3 ila 5 yıl boyunca kalıcılığını korur.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması esnasında kişi sadece batma hissi duyar. Bu da ağrı ya da acı hissi uyandırmayacak kadar hafif bir batma hissidir. Kalıcı makyaj esnasında hissedilebilecek çok az acı ya da ağrıyı da hiç hissetmemek için bölgeye lokal anestezi uygulanır. Kalıcı makyajın uygulama süresi sizin hassasiyetinize göre, cildinizin nemine göre, cildinizin elastikiyetine göre değişir. Genelde yarım saat ile 1 saat arasında kalıcı makyaj uygulaması tamamlanır.

Kalıcı makyaj yaptırmak isterseniz gidecek olduğunuz merkezin mutlaka T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Kalıcı Makyaj Sertifikası Ustalık Belgesine sahip olmasına dikkat edin. Asla bu konuda uzman olmayan kişilere kalıcı makyaj yaptırmayın. Kalıcı makyaj uygulaması yapılırken her defasında yeni örtü kullanıldığından, iğnelerin steril ve tek kullanımlık olduğundan emin olun. Zira hijyen kurallarına dikkat edilmeyen, kaliteli ürünlerin kullanılmadığı bir kalıcı makyaj uygulaması cildinizde ciddi hasarlar bırakabilir.