Hızlı saç uzatma

Uzun saçlar özellikle son yıllarda oldukça moda oldu. Haliyle çok kısa saçlı olup da uzun saçlara sahip olmak isteyen kadınlar, çıt çıtlı uzun saçlara, uzun peruklara, uzun kaynak saçlara yönelmeye başladı. İlk bakışta oldukça doğal görünen bu tür takma saçlar, kalitesine göre kullanım kolaylığı da değişiyor. Ancak sizler kendi saçımdan başka saç kullanamam diyorsanız ve saçınızı hızlı uzatmak istiyorsanız, www.kadinlarsitesi.net olarak hızlı ve sağlıklı saç uzatmak için birkaç püf noktaya değinmek istedik.

Ortalama sağlıklı bir saç ayda bir santim uzamaktadır. Ancak çoğu kadın için aylık saç uzama miktarı bu kadar bile değildir. Bu sebeple hızlı saç uzatmak için yapabileceklerinize bir kaç örnek:

Saçlarınızı her gün veya 2 günde bir mutlaka yıkayın. Zira temiz saç dipleri, hızlı saç uzaması için en önemli etkendir.
Saçlarınız dipten uzasa da uzunluğunu muhafaza etmesi için saç uçlarınızın kırılmaması gerekir. Bu sebeple saçı kırıklara maruz bırakacak, çok sıcak fön, telli yıpratıcı taraklar, kuru kuru saç taramak, çok fazla jöle, saç spreyi, saç köpüğü, saç boyası, perma gibi saçın yıpranmasına ve kırılmasına sebep olan işlemlerden uzak durmalısınız.

Saç diplerine uygulayacağınız bir takım doğal yağlar, saçlarınızı hem hızla uzatır hem de daha parlak, daha sağlıklı, daha hacimli saçlarınız olmasını sağlar. Örneğin jojoba yağı, tatlı badem yağı, çam terebendi, zeytinyağı saç diplerini besleyerek saçlarınızın kısa sürede uzamasını sağlar. Bu tür bitkisel yağlar aynı zamanda saçarlı kuvvetlendirdiği için saç kırılmasını da önleyerek uzun saçınızın boyunun muhafaza edilmesini sağlar. Bunun yanında eczanelerde satılan bazı saç uzatıcı ampuller ile saç diplerinize masaj yapmanız, hızlı saç uzatmak adına çok doru bir karar olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü