Gözaltı torbaları nasıl yok edilir?

Kadın erkek fark etmeden, kaç yaşında olduğu fark etmeden çoğu kişinin gözaltı torbaları çeşitli sebeplere bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Gözaltı torbaları kişi olduğundan daha yaşlı, daha yorgun gösterdiği için kişiyi psikolojik olarak rahatsız etmektedir.

Gözaltı torbalarının oluşmasının altında yatan sebeplere değinecek olursak, yorgun yaşam şartları, stresli yaşam tarzı, yanlış gözaltı kremleri kullanılması gibi sebepler olarak karşımıza çıkmaktadır. Gözaltı torbalarınız yoksa bile çok az uyku aldığınızda veya düzensiz uyku saatleriniz olduğunda hemen gözaltı torbalarınız şiştiğini fark edersiniz. Bu sebeple gözaltı torbaları sorunu ile karşılaşmak istemiyorsanız ilk yapmanız gereken düzenli gece uykusunu almanızdır. Her gece mutlaka 8 saat uyumanız gerekir.

Gözaltı torbaları, gözaltlarınızdaki yağ keseciklerinde fıtık meydana gelmesi ile oluşmaktadır. Var olan bu yağ kesecikleri, gözlerinin çevresindeki kaslar arasında tampon vazifesi görmektedir. İlerleyen zamanlar içinde bağ dokusu ve deriniz gevşemeye başlar ve kaslar uzun bir süre kasılı halde kalınca göz torbalarında fıtık meydana gelir. Bunun yanında düzensiz uyku, stres kaslardaki bu kasılmayı artırır ve keseciklere iyice baskı yaparak fıtığı daha da tetikler ve gözaltı torbalarının oluşumunu artırır.

Gözaltı torbalarının oluşumunda en önemli faktörlerden biri de genetik nedenlerdir. Dikkat edin annenizde veya babanızda öz altı torbaları varsa sizde de yaşınız çok genç olmasına rağmen 20 li 20 lu yaşlarda bile gözaltı torbalarınız oluşmaya başlar. Hayat şartlarınıza bakarsınız, düzenli uyku saatleriniz, stressiz yaşam tarzınız olmasına rağmen gözaltı torbalarınız vardır. İşte burada genetik sebepler ön plana çıkmıştır.

Gözaltı torbalarınızın yok edilmesi için aslında en etkili yöntem estetik ameliyattır. Estetik ameliyat ile gözaltı torbalarınızı aldırabilir ve tamamen kurtulabilirsiniz. Gözaltı torbaları için en etkili ve en kalıcı yöntem olan estetik ameliyatı yaptıramıyorsanız, evinizde kendi imkânlarınızla gözaltı torbalarınıza müdahale edebilirsiniz.

Patatesleri rendeleyin ve buzdolabına koyup soğutun ve ardından gözaltlarınıza koyun ve 10 dakika bekletin. Soğuk patates rendesi gözaltı torbalarınızı yok etmek için çok etkili olacaktır. Buz kalıplarının içine bildiğiniz maden suyunu boşaltın ve buzluğa kaldırıp dondurun. Ardından gözaltlarınıza birer maden suyu buz kalıbını koyarak eriyene kadar tutun. Salatalıkları yuvarlak dilimleyin gün içinde birkaç defa gözaltlarınıza koyun. Salatalığın içinde süt, gözaltı torbalarınızın geçmesinde çok etkili olacaktır.

Marketlerde satılan poşet papatya çaylarını alın ve bir su bardağı kaynar suyun içine bir poşet pataya çayı poşeti atın ve demleyin. Papatya çayı ile gözaltlarınıza masaj yapın ve ardından çay poşetini gözaltlarınıza koyarak 10 dakika bekletin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü