Göğüs Bakımı

Kadınlığın simgesi sayılabilecek göğüsler, bazen yaşın ilerlemesi ile bazen doğum yapmaya bağlı, bazen hızlı kilo alıp vermeye bağlı, bazen menopoza bağlı olarak deformasyona uğrayabilir. www.kadinlarsitesi.net olarak göğüs bakımı ile ilgili yapabileceğiniz birkaç kolay yönemlere değinmek istedik.

Göğüs masajları hem göğüsleri büyütmeye fayda sağlar hamda dirileşmesine yardımcı olur. Göğüs masajı yaparken sağ elinizi sağ göğsünüzün üzerine, sol elinizi sol göğsünüzün üzerine koyun birbiriniz tersi yönünde daireler çizerek masaj yapmaya başlayın. Gün içinde sadece bu şekilde yapacağınız masaj ile hem göğüsleriniz büyüyecek hamda daha diri bir görüntü alacaktır.

Elinize kalın bir havlu alın ve tıpkı çamaşır sıkar gibi iki elinizle, iki ucundan tutup aksi yönlere doğru sıkın. Bu işlemi her gün 10 kez yapmanız kısa zamanda daha sıkı ve dik göğüslere kavuşmanıza sebep olabilir.

Buz kalıplarına koyacağınız su, buza dönüştükten sonra bunları bir torbaya doldurup, göğüslerinizin üzerinde buzlar eriyene kadar gezdirin. Böylece buz kalıpları göğüslerdeki dokuları uyacak ve daha sert, daha diri göğüslere sahip olacaksınız.

Göğüs dekolteli kıyafetler giyeceğiniz zaman mutlaka göğüslerinize nemlendirici kremler veya güneş koruyucu faktörlü kremler kulanınki, göğüslerinizde çil, leke gibi sorunlar oluşmasın. Kullandığınız sutyenlerin kesinlikle göğüslerinizi sıkan türden olmamasına özen gösterin. Zira bu tür sutyenler göğüslerinizde kan dolaşımını durduracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü