Kadınların Net Adresi

French manikür nasıl yapılır?

  • 17 Aralık 2010
  • French manikür nasıl yapılır? için yorumlar kapalı
  • 5.500 kez görüntülendi.
French manikür nasıl yapılır?

French manikür yaptırmak istediğinizde bence kesinlikle işinin uzmanı olan bir manikürcüye tırnaklarınızı teslim etmelisiniz. Çünkü french manikür gerçekten uygulaması zor ve ustalık gerektiren bir manikür şeklidir. Ancak evinizde kendiniz manikür yapmak istiyorsanız, size birkaç önerimiz olacak.
Görünüş olarak oldukça şık ve bakımlı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız kesinlikle french manikür denemelisiniz. French manikür yapmak istiyorsanız, öncelikle franch manikürün küt tırnaklarda daha başarılı sonuç verdiğini bilmeniz gerekir. Bu sebeple tırnaklarınızı french manikür yapmadan önce küt olarak kesin ve küt olarak törpüleyin
French manikür nasıl yapılır?
French manikür yapmaya başlamadan önce ellerinizi tırnaklarınıza da değecek şekilde nemlendirici bir kremle iyice masaj yapmalısınız. Ardından bir miktar alkol ile tırnaklarınızın üzerine iyice temizlemelisiniz. Alkolle temizlediğiniz tırnaklarınızı yumuşak bir havlu ile kurulayın. Küt olarak törpülenmiş olan tırnaklarınıza kurulama işlemi ardından koruyucu bir oje sürün. Ardından mat bir uçuk pembe veya mat bir beyaz renkte ojeyi tek fırça darbesi ile oalcak şekilde tırnaklarınızın sadece ucuna sürün. Bunu yaparken ojenin taşmamasına dikkat edin. Oje taşarsa da hemen kurumasını beklemeden tırnak ucunuzla silin. Bütün tırnak uçlarınızı mat renkli oje ile renklendirdikten sonra kurumasını bekleyip, ardından tırnağın tümüne şeffaf bir oje sürebilirsiniz.
Ortaya oldukça bakımlı, dikkat çekici french manikürün eseri harika tırnaklar çıkacaktır.