Doğru Parfüm Seçimi

Parfüm, kadınların çekiciliğine çekicilik katar; ancak doğru parfüm seçimi yapılırsa… Bir başkası için çok uygun olan bir parfüm sizler için çok da uygun olmayabilir. Hatta bilinçsizce kullanılan parfüm insanları rahatsız edebilir. Bu yüzden bu yazımızda parfüm seçmenin ve kullanmanın püf noktaları üzerinde duracağız.

Parfümlerin nasıl markaları, şişleri farklı ise etrafa yayılan kokuları da farklıdır. Örneğin, Calvin Klein sıra dışılığı simgelerken, Boss parfümleri klasik tarzı ile dikkat çeker, Armani parfümleri gizemli duygularınızı harekete geçirirken, Kenzo parfümleri ile daha naturel bir tarz ortaya çıkar.

Parfüm almaya giderken markasına, fiyatına göre değil sizn yaşam tarzınıza göre, size hitap edecek bir parfüm seçmelisiniz. Spor bir yaşam tarzınız var ise daha fresh kokulu, çiçek kokulu, bahar kokulu parfümleri tercih etmelisiniz. Örneğin, Dolce Gabbana, Bvlgari AQUA gibi. Eğer iş hayatı içinde yaşayan takım elbiselerle günün büyük bir kısmını dolduran bir iseniz baharat kokulu parfümler size daha uygundur. Örneğin, Rochas, Jean Paul Gautier gibi.

Yaşam tarzınıza uygun olanların içinde en çok dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise, ten renginizdir. Ten renginize uygun seçeceğiniz parfüm kendinizi daha iyi hissetmenize ve etrafa da daha güzel kokular yaymanıza sebep olacaktır. Örneğin esmer tenli iseniz baharatlı kokuları, açık tenli iseniz fresh kokuları tercih etmeniz gerekir.

Seçeceğiniz parfümün bulunduğunuz mevsime olan uyumuna dikkat edin. Örneğin kış mevsiminde 212 veya Paco Rabbane Black XS gibi daha ağır ve baharatlı kokular seçerken yaz mevsiminde Davidoff Cool Water veya Armani Mânia daha fresh ve hafif kokuları tercih etmelisiniz.

Sonunda hem yaşam tarzınıza hemde ten renginize uygun parfümü buldunuz ve artık o sizin. Şimdi parfümünüz doğru kullanım anına geldiniz. Parfüm asla tene sıkılmaz. Çünkü terlediğiniz an ter ile parfüm birleşiminde ortaya çıkan koku tamamen parfümün orijinal kokusunun da uzak bir kokudur ve muhtemelen de hoş bir koku ile karşılaşmazsınız. Parfümün kalıcı kokusu ve orijinal kokusunu sadece üzerine sıktığınız kıyafetler etrafa yayar.

Kısacası, seçeceğiniz parfümün sizi gerek yaşam tarzınız, gerek ten renginiz, gerek içinde bulunduğunuz mevsim itibariyle tam anlamıyla ifade edebilecek türde bir seçim olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü