Kadınların Net Adresi

Botox

  • 19 Mayıs 2010
  • Botox için yorumlar kapalı
  • 5.156 kez görüntülendi.
Botox

Botox nedir?

Botox özellikle kadınların yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar için tercih ettiği yöntemlerden biri.Yaşlanmaya bağlı olarak yüzünüzde oluşan yeni başlamış veya derinleşmiş kırışıklıkların, çizgilerin yok edilmesi için Botulinum isimli bir tür bakterinin naturel hale getirilerek saflaştırılmış protein olarak kırışıklığa sebep olan kaslara enjektör yardımıyla belli dozajlar halinde verilmesindir.

Botox hangi bölgerele uygulanır?

Kırşıklıklar ve çizgiler için göz çevresindeki kaz ayağı denen kısımlara, dudak kenarında beliren çizgilere, kaşlar arasındaki çatık kaşlılarda daha çok görülen çizgilere, boyundaki çizgilere botox uygulanabilir.Ancak çizgi ve kırışıklardan kurtulmak için botox yapılması dışında son zamanlarda terleme sorununu engellemek içinde botox uygulanmaktadır.Koltuk altı,ayaklar,ve ellere terleme sorununu yok etmek için botox uygulandığında 6 ay kadar bu bölgelerde terleme olmadığı saptanmıştır.

Botox işlemi ne kadar sürer?

Genelde 5 dakika kadar bir zaman içersindebotox işlemi tamamlanır.

Botox’un yan etkileri varmıdır?

Botox eğer uzman kişilerce orjinal botox maddesi kullanılarak yapılıyorsa hiç bir yan etkisi yoktur.Ancak son zamanlarda çok ucuz fiyatlara botox yapıldığı duyulmakta görülmektedir.Bu tür botox adı altında yapılan uygulamarın içriğinin ne olduğu,dozajının ne olduğu bilinmediği için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Botox kremi diye satılan kremlerin botox etkisi varmıdır?

Hayır.Botox direk kaslara hitap eden bir maddedir oysa kremle kaslara değil yüzeysel alana hitap eder.

Botox yapıldığı belli olmaması mümkünmü?

Eğer bir uzman tarafından yapılıyorsa botox uygulanan dozaj orantılı olacağı için dikkat çikici doğal durmayan bir botoz görüntüsüne maruz kalmazsınız.

Botox uygulanacak kişilerin dikkat etmesi geren konular nelerdir?

Botox yaptırmak istiyorsanız 2 hafta öncesinden aspirin,sarımsak,gınko globa,omega 3 gibi kanı sulandırmaya fayda eden ilaçları bırakmalısınız.Hamilelerin ve bebek emziren annelerin botox yaptırması asla sağlıklı değildir.

Botox fiyatları ne kadardır?

Botox oldukça pahalı bir uygulamadır.Sebebi botoxun içindeki etken maddenin pahalı olmasıdır.Uygulanacak alana ve miktarına göre değişen botox fiyatları çok ucuz ücretlere yapılan yerlerde orjinal ve sağlıklı olmamam riski çok yüksektir.Bu yüzden botox’un pahalı bir uygulama olduğunu ve kesinlikle uzmanlar dışında hiç kimseye uygulatılmaması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.