Kadınların Net Adresi

Botoks Nedir, Botox Fiyatları ve Botox Uygulaması

  • 13 Mart 2011
  • Botoks Nedir, Botox Fiyatları ve Botox Uygulaması için yorumlar kapalı
  • 6.032 kez görüntülendi.
Botoks Nedir, Botox Fiyatları ve Botox Uygulaması

1. Botoks nedir?
Botoks ya da Botulinum toksini, Klostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen bir çeşit toksindir.

2. Botoks Nasıl Etki Eder?
Botoks, uygulanan kişinin sinir uçlarından, kaslara iletilen uyarı sinyallerini engellemeye başlar. Örnek vermek gerekirse, alın bölgesindeki oluşmuş olan çizgileri, mimik kaslarının kasılmasını engelleyerek var olan bu çizgilerin gerilerek ütülenmiş gibi yok olmasını sağlar.

3. Botoks Nasıl Uygulanır?
Botoks ilacı çok minik ve çok ince uçlu iğnelerin içine katılarak, bu iğnelerin istenilen bölgeye uygulanması ile yapılır.

4. Botoks Uygulaması Ne Kadar Sürer?
Botoks uygulaması, gerekli bölgeye anestezi uyguladıktan sonra beklenen uyuşmanın gerçekleşmesinin ardından botoks işlemine başlanılır ve ortalama 15 dakika içinde işlem tamamlanır.

5. Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

botoks

Botoks çoğunlukla yüz bölgesine uygulanmaktadır. Genelde alın bölgesine, kaşların hemen üzerine, göz kenarlarındaki kazayağı denilen bölgeye uygulanarak bu bölgelerdeki kırışıklıkları ve çizgileri yok eder. Ayrıca botoks ile koltuk altı bölgesindeki aşırı terleme, ayaklardaki ve ellerdeki aşırı terleme sorunu da yok edilebilir

6. Etkisi Ne Zaman Başlar?
Botoks yaptırdığınız zaman ortalama 1 hafta içinde etkisi görülmeye başlanır ve genelde 6 ay kadar kalıcılığını devam ettirir.

7. Botoks Dolgu Amacıyla Kullanılır Mı?
Botoks dolgu amacıyla kullanılmaz.

8. Botoks Yılan Zehri Midir?
Botoks kesinlikle bir yılan zehri değildir tam tersine bakteriden elde edilmiş olan bir maddedir. Yılanlarla veya yılan zehri ile hiçbir alakası yoktur.

9. Botoks İfadesiz Bir Yüze Neden Olur Mu?
Botoks uygulamasını doğru ve güvenilir bir merkezde, işinin ehli uzmanlara yaptırırsanız hiçbir sorun yaşamazsınız. Sadece kaşlarınızda çatma fonksiyonunu kullanamazsınız.

10. Botoks Ücreti Ne Kadardır?

Botoks çok pahalı bir ilaçtır. Buna rağmen çok farklı botoks fiyatları görebilirsiniz. Kaliteli bir botoks uygulamasının ortalama fiyatı 350–400 dolar civarıdır.

11. Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?
Botoks uygulandıktan sonra ortalama 3 ay ile 6 ay kadar kalıcılığını korur.

12. Botoks Yapılırken Ağrı ya da Acı Duyulur mu?
Botoks işlemi ağrılı veya acılı bir uygulama değildir. Yine de botoks uygulaması başlamadan 15 dakika önce ağrı hissedilmesini engelleyen özel bir krem botoks uygulanacak bölgeye sürülür.