Bihter Makyajı Nasıl Yapılır?

Aşk-ı  memnu dizisinin büyük hayranlık uyandıran karakteri Bıhter, olağan üstü kıyafetleri ve kendine özgü makyajı ile bütünlük içinde ilgi odağı olmuştur.Kıyafetleri kadar hoş ,bakımlı görünüşü ve  özel makyajı göz doldurmuş ,aynı zamanda merak edilir olmuştur.

Bihterin göz alıcı ,  ama bir o kadarda sade ve   gösterişli  göz  makyajı , büyüleyici bakışlarını yaratmaktadır. Göz odaklı makyajı uygulamanın sırları, önce göz kapaklarına naturel bir far uygulamasıyla başlar.Sonra kirpik diplerine ve tüm göz çevresine siyah kalem çekilir.Çekilen kalem çizgisi üzerinden fırça veya bir sünger yardımıyla dağıtılır .yumuşatılır.Fondötenle hafif gölgeleme yapılır. Kirpikler önce kıvrılarak üzerine rimel uygulaması geçilir.

Sağlıklı ve pürüzsüz ciltte ince bir föndöten ve hafif bir pudra yeterlidir.2011 rengi şeftali tonlarında allık elmacık kemiği üstüne kontür yapılarak sert karakterin olgusu yerleşir.

Dudaklarda ise çok açık renk rujlar yada parlatıcı hakimiyeti vardır.Bazı gece makyajında ise kırmızı ruj kullanılmıştır.

Bihter Makyajı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü