Fantezi kurmak sapıklık mı?

Fantezi kurmak sapıklık mı?
Fantazi kurmayan insan yoktur. Hemen herkes geçmişte az ya da çok fantazi kurmuştur ve herkesin hayal dünyası da birbirinden çok farklı. Burada ele alacağımız konu bu düşler sapıklık işareti midir?

Kişinin cinsel coşkusunu artıracak ölçüde hayal gücünü kullanarak cinsel hayaller kurmasına fantezi denir.

Fanteziler bireyler arasındaki cinsel yaşamın hareketlenmesine, cinsel arzunun uyarılmasına, karşılıklı heyecanın artmasına ve karşılıklı aynı oranda haz alınmasına fayda sağlayabilir. Cinsel ilişki öncesi kurulan fanteziler kişiye ilişkiye beynen hazırlar.

Kadın veya erkek bütün insanlar zaman zaman cinsel yaşamlarına heyecan katmak için fantezilerini gerçekleştirme eğilimine girerler. Bunun yanında ereksiyon sorunu yaşayan erkeklerinde en çok başvurduğu yöntemlerden biridir fantezi kurarak cinsel ilişkiye girmek.

Kadınlar açısından ise fantezi kurmak orgazm olamayan kadınların tercihidir fantezi kurmak..

Ancak fantezi kurmak her zaman doğru ve sağlıklı bir şey değildir. Çünkü bazen hayal dünyasında kurulan fanteziler gerçekleştirme aşamasına geldiğinde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Hayal dünyasında üretilen cinsel fanteziler sado-mazoşist eğilimlere yönelmişse, yaşanan cinsel ilişki fiziksel ve duygusal şiddet içermeye başlar. Cinsel ilişki esnasında romantizmin ve duysallığın yerini şiddet içeren eylemler almaya başlamışsa burada kişinin cinsel kimliğinde sorun olabilir. Acı çekme veya acı verme cinsel ilişki esnasında çiftlere haz vermesi doğal bir durum değildir. Bunun yanında bazı ahlaki değerleri zorlayan grup seks diye de tabir edilen birden fazla çiftin birlikte cinsel ilişki yaşama istekleri, fantezileri özellikle gerçeğe dönüşme esnasına gelmişse işte bu durumlarda cinsel anlamda sağlıksız ve sapkınlık yolunda ilerleye bir durum yaşanmaktadır.

Fantezilerin cinsel yaşamı renklendirmesi dışına çıkılarak bu tür durumlara gelmesi cinsel sapkınlığın belirtileridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. zehra kumru köse dedi ki:

    ben 18 yaşında br kızım, sevgilim 20 yaşında yeni askere gitti.sevgilim çok aşırı fantezi düşkünü bende hiç öyle biri değilim bu durumdan kurtulmak istiyor ama bırakamıyor.bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz?…

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü