Erken Boşalma

Erkeklerin cinsel yaşamını kabusa çeviren sorunların başında gelen erken boşalma erkeğin cinsel ilişki sırasında kendi iradesi dışında erken orgazm olma durumudur. Bazen ilişkinin ilk saniyelerinde bazen de cinsel ilişkiye henüz girmeden önce erken boşalma sorunu yaşarlar.Yapılan bir çok araştırmada erkeklerin yüzde 50 sininin erken boşalma sorunu yaşadığı görülmüştür.

Erken boşalmanın sebepleri nelerdir?

-Çok seyrek cinsel ilişkiye girmek erken boşalmanın sebeplerinden biridir. Erkek uzun süre bir kadınla birlikte olmamış ve uzun bir aradan sonra tekrar cinsel ilişki yaşamaya çalışıyorsa erken boşalma sorunu yaşayabilir.

-Yaş faktörü erken boşalma sorununun sebeplerine örnektir. Yaşı ilerlemiş erkeğin cinsel ilişkiye olan hislerinin azalması erken boşalmayla sonuçlanabilir.

-Stres, üzüntü, kaygı gibi psikolojik etkenler yine erken boşalmaya sebep olur.

-Çok fazla mastürbasyon yapan erkeklerin de erken boşalma sorununu çok fazla yaşadığı tespit edilmiştir

-Erken yaş da ve olumsuz bir ilk cinsel tecrübe erken boşalmaya sebep olur.

-Herhangi bir ameliyat sonrası sinir sistemleri zarar görmüş erkekler, şeker hastaları, prostat hastaları erken boşalma sorunu sık sık yaşarlar.

Erken boşalmanın tedavisi var mıdır?

Uzman tarafından sağlanan psikolojik tedavinin yanında çeşitli tekniklerle erken boşalma tedavi edilebilir.Ayrıca bir takım antidepresan hapların erken boşalma sorunu olan kişilerde boşalma anını 10 dakika kadar uzatabildiği bilinir.Ancak bu tür ilaçları doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.Bunların yanında lokal geciktiricilerde erken boşalmaya çözüm getirmektedir.

Erken boşalma sorununu yok etmek için ne gibi teknikler uygulanır?

-Erken boşalmayı önlemek için bir takım egzersizler önerilir
-Dur başlat metodu
-Sıkıştırma metodu
-Biofeedback metodu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü