Cinselliğin Anlamı

Bir ilişkide seks, çifti birbirine yaklaştırıp birlik duygusunu artırabilir ve çifte başka­larıyla paylaşılamayacak bir duygu verir.

Uzun süreli ilişkiye oranla, yeni bir ilişkide farklı sorunlar, zevkler ve hazlar bulunur. Bir kişiye ilgi duymaya başladığınızda, bu kişinin görüntüsü bile seks yapmak istemeniz için yeterli olabilir. Dokunur dokunmaz heyecanlanırsınız. İlişkinizin gelişmesiyle birlikte, fi­ziksel ve ruhsal olarak birbirinizi daha iyi tanırsınız ve önceki heyecanın yerini yeni bir cinsel yaklaşım alabilir. Kadının seks yapmaya hazırlanması için uyarılmaya daha fazla gereksinim duyması alışılmadık bir durum değildir ve eşi birleşmeyi her ikisi için daha zevkli kılacak tercihler sunabilir. Çoğu çift, seksin zamanla, birbirlerinin bedenini daha iyi tanıdıkça ve birbirlerine içten güvenmeyi öğrendikçe geliştiğini görür. Çiftin birbirlerine doyurucu ve derin zevk verme yetenekleri zamanla artar.

Uzun süreli bir birliktelikte seks, ruhsal du­rumunuza bağlı olarak birçok anlama gelebi­lir: eğlence, rahatlık ya da derin ve yoğun bir sevgi. Böyle bir ilişki sırasında binlerce kez sevişebilirsiniz; ancak, bu bir alışkanlık haline gelirse, cinsel sıkıntıya dönüşür ve kurmuş olduğunuz bağın yaralanmasına neden olabi­lir. Her zaman tam olarak aynı şeyleri aynı sırayla ve aynı yerde yapmıyorsanız, ilişkiniz taze kalır. Öte yandan, ikiniz de zamanla bu tür alışkanlıklara sıcak bakabilirsiniz.

İLİŞKİNİZ NASIL?
Eşinizle aranızdaki seksin durumu, ilişkinizin diğer yönlerindeki durumu yansıtır. Örneğin, işinde başarılı olan bir erkek, evde çocuklar­la kalan eşine baskın olabilir. Daha sonraki bir aşamada, erkek işinde sorunlar yaşarken kadın başarılı olabilir. Her iki değişikliğin de çiftin cinsel yaşamı üzerinde etkili olması kaçı­nılmazdır; ancak, bunun tam olarak nasıl ola­cağı, birbirlerine karşı duydukları sevgiye ve kişiliklerine bağlıdır.

Kimileri için öfke, sekste heyecan yarata­bilir. Ancak bu uzun dönemde doyurucu değildir, çünkü öfke kolayca fiziksel şiddete dönüşebilir. Fiziksel olarak güçlü olan eş, diğe­rini oynarken bile incitebilir.
Açıklanmayan duygular ya da yanlış anla­malar (özellikle küskünlük ya da kıskançlık yaratanlar) seks yapma biçiminizi etkileyebi­lir. Ayrılmanıza neden olacak bir sorun ha­line dönüşmeden, sizi üzen şeyi bulmanız ve eşinizle birlikte çözmeniz gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü