Gebeliğin 6. Ayı

6. ayda bebeğinizin gelişmesi daha belirgin hale gelmiştir.El ve ayakları görülebilir haldedir.Göz kapakları ayrılmaya ,gözleri açılmaya başlamıştır.Cildi ince ve parlaktır.Bu ay sonunda bebek 33 cm boyunda ve yaklaşık 800 gram ağırlığındadır.Bebeğin hareketleri artık hissedilmeye başlar.Anne karın üstüne el konmasıyla da hareketler artık algılanabilir.

Bebek bu ayın sonuna doğru duymaya başlar.En çok duyacağı ses anne kalp atışıdır.dışarıdan gelen bazı sesleri de duyabilir.ayrıca bebeklerin bu ayda hafızasıda oluşmaya başlar.Yani sesleri aklında tutabilir.B ebek artık minyatür bir bebek görünümündedir.

 Anne ise 5-7 kg civarında kilo almıştır.Bulantılar daha azalmış ve iştah artmıştır.Fırçalama sırasında diş etleri kanama yapabilir.El ve ayaklarda şişme başlamıştır.Karın veya ciltte lekelenmeler olabilir.sırt , bel ağrıları artar.dalgın olabilir,gebelik ağırlığından dolayı sıkıntılar artabilir.

Gebeliğin 6. Ayı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü