Kadınların Net Adresi

Meme Küçültme Ameliyatı

  • 15 Mayıs 2010
  • 5.394 kez görüntülendi.
Meme Küçültme Ameliyatı

Büyük göğüslü kadınların yaşadığı bazı sıkıntılardan sonra tercih ettiği estetik ameliyat türü meme küçültme estetik ameliyatıdır. Büyük memelere sahip bayanlar memelerin ağırlığı sebebiyle omuz ve sırt ağrılarından, sutyen askısının baskı yapması sonucu omuzlarında askı kızarıklıkları ve kesiklerinden, memenin alt kısımlarının terleme, kızarıklık, pişik, kaşıntı yapması gibi şikâyetlerde bulunurlar.

Meme küçültme ameliyatı bebek emzirmeye engel teşkil eder mi?

Meme küçültme ameliyatını doktorlar genellikle artık anne olmak istemeyen, olmayacak kişilere uygulamayı uygun görürler. Çünkü meme küçültme ameliyatı sonrası kişi bebek emzirmek isterse göğüslerindeki süt oranı yüzde elli oranında azalmaktadır. Bunun sebebi ise memeyi küçültürken süt kanallarından bir kısmının kesiliyor olmasıdır.

Meme küçültme ameliyatının yaş sınır var mı?

Yaş sınırı genellikle 16 yaş dır.Bu yaş da olup da normalden çok büyük göğüslere sahip olan bayanların meme küçültme ameliyatı olmasında sakınca yoktur ancak ilerde bebek sahibi olduğunda sütünün yarı yarıya azalacağını bilmesi gerekir.

Hangi tür anestezi uygulanır?

Genellikle genel anestezi uygulanır yani hasta ameliyat süresi boyunca uyur.

Meme küçültme ameliyatı ne kadar sürer?

Ortalama 3 saat sürer.

Göğüs küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Meme küçültme ameliyatı memenin yağ ve derideki fazlalığı alınarak yapılır ek olarak da koyu renkli meme başı küçültülür.

Meme küçültme estetik ameliyat sonrası neler yaşanır?

Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle hafiflettiğiniz ağrılar duymanız, yürürken ve hapşururken hafif acı hissetmeniz normaldir. Bandajlarınız birkaç gün sonra alınır ve şişlik, morluk gibi şikâyetleriniz için birkaç hafta kullanabileceğiniz meme korsesi denilen korse doktorunuz tarafından önerilir. Dikişlerin alınma süreci bir ila üç hafta arasında tamamen alınmış olur.

Ameliyattan ne kadar süre sonra normal hayatına dönülür?

Her ne kadar ameliyattan bir gün sonra ayağa kalkabiliyor olsanız da tam anlamıyla normal hayatınıza dönmeniz iki hafta sürebilir. Bu süre içersinde ağır kaldırmamaya dikkat etmelisiniz. Bir, iki hafta cinsel ilişkiden uzak durmalısınız çünkü cinsel ilişki sırasında göğüslerin dikiş hattında genişleme şişme olabilir buda size ağrı olarak geri döner.

Yeni görünümüne tam olarak ne zaman kavuşulur?

Morluklar ve şişlikler birkaç haftada geçer ve ortalama 6 ay ile bazı hastalarda enderde olsa 1 sene içinde göğüsler yeni ve son haline kavuşmuş olur.