Kulak Estetiği

Kulak, kişinin fiziki görünümü üzerinde olumlu veya olumsuz etkisi olan ve şekil bozukluğu mevcut ise kişinin psikolojisi üzerinde olumsuz etkiye sahip bir organdır.

Ne tür durumlarda kulak estetiği yapılır?

Kişinin kulağında doğuştan gelişmeme sorunu var ise yâda birçok şekil bozukluğu türlerinden birine muzdaripse ki en sık rastlanan örneği kepçe kulak olarak tabir edilen şekil bozukluğudur bu tür durumlarda estetik kulak ameliyatı yapılabilir.

Kulak estetiği için yaş sınır nedir?

kulak estetiği

kulak estetiği

Kepçe kulak estetik ameliyatı için yaş sınırı 6 yaşdır. Zira çocuğun okula başlama yaşı 7 yaş olarak kabul edilirse, çocuğun okul döneminde kepçe kulak denen şekil bozukluğu sebebiyle arkadaşları içersinde psikolojini bozulmasına sebep olabilecek durumlar yaşanabilir. Bu yaş da ameliyat edilmesine gerek duyulmayan bir çocuk ileriki yıllarda da kepçe kulak ameliyatı olabilir.

Kulak estetiği ameliyat süresi ne kadardır?

Ameliyat genelde 1 saat sürer. Yarım saat bir kulak için kalan yarım saat diğer kulak için harcanan süredir

Ameliyatta hangi anestezi türü uygulanır?

Kulak ameliyatında eğere hasta 15 yaşın altında ise genel anestezi,15 yaşın üzerinde ise lokal anestezi uygulanabilir.

Kulak estetik ameliyatı nasıl yapılır?

Kulak estetik ameliyatı kulak kepçesinin arka tarafından girilerek kulak kıkırdaklarının kavisleri inceltilip kıvrılması kolaylaştırılır. Kalıcı, daimi dikişler atılarak yeni şekil verilir ve kulak kepçesi arka yöne doğru yakınlaştırılır. Kulağın arka kısmına kendiliğinden eriyen dikişler atılır ve gözle görülen hiç bir dikiş kalmaz.

Ameliyat sonrası neler yaşanır?

Kulak estetiği ameliyatını olduktan 1 gün sonra evinize dönebilirsiniz. Kulaklarınız 3 en fazla 4 gün sargılı kalır. Sargılar çıkana kadar banyo yapılmaz. Ameliyat sonrası yaşacağınız morluklar ve ödem ameliyat sonrasının normal seyridir. Bu morarma ve şişkinliklerde bir hafta ile 10 gün içinde yok olur.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

Kulak ameliyatı geçiren kişi ameliyattan sonra özellikle ilk 3 ay kulaklarını sert darbelerden mutlaka muhafaza etmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kepçe Kulak dedi ki:

    1 saat içerisinde kıkırdakta bulunan yanlış açı kesim yapılarak düzeltilmektedir ve estetik bir görüntü sağlanmaktadır.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü