Karın Germe Ameliyatı

Birçok kadında ister zayıf olsun ister kilolu olsun, karın bölgesinde aşırı yağlanma halk diliyle göbeklenme sorunu görülebilmektedir. Karın bölgesinde bu yağlanma kadınların gerek sosyal hayatında, gerek cinsel hayatında, gerek sağlığında bazı sorunlar meydana getirebilir. Her ne kadar karın bölgesinde yağlanmayı en çok tercih eden kadınlar gibi görünse de son zamanlarda erkeklerinde karın bölgesindeki yağlarından kurtulmak için karın germe estetik ameliyatı oldukları görülür.

Karın germe ameliyatına sebep olan en büyük etken nedir?

Kadınlardaki karın bölgesinin aşırı yağlanması, sarkması, deforme olması genellikle hamilelik sonrası meydana çıkar. Hamilelik döneminde karın kaslarının gevşemesi doğum sonrasında bu gevşeyen kasların sarkması kadınların karın germe ameliyatına başvurmalarının en büyük sebebidir. Erkeklerin ise hızlı ve birden bire kilo almasıyla gerilen karın kaslarının yine hızla kilo vermesiyle sarkmalara oluşması erkeklerinde karın germe ameliyatı olmaya itmiştir.

karın germe ameliyatı

karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe estetiğinde genelde 2 metot uygulanır. Birincisi tam karın germe ikincisi mini karın germe estetik ameliyatıdır. Göbek deliğinin hem altındaki kısım, hem üstündeki kısımda deforme, çatlak, sarkma, yağlanma var ise bütün karına müdahale edildiği için bu tür ameliyatlara tam karın germe estetik ameliyatı denir. Şayet bu deforme, sarkma, yağlanma, buruşma görünen kısım göbeğin alt kısmında ise sadece buraya mini karın germe estetik ameliyatı adı altında müdahale edilir.

Estetik karın germe ameliyatında karındaki fazla deri ve bu derinin altındaki yağdokusu çıkarttırılarak ve karın kasları ile karın duvarı gerginleştirilir sıkılaştırılır. Böylece karın bölgesindeki buruşukluklar, sarkmalar ve aşırı yağlı görüntü yok olur.

Karın germe ameliyatı vücuttaki çatlara fayda sağlar mı?

Aşırı kilo alıp vermek veya doğum yapmak gibi sebeplerle oluşan karındaki çatlaklar karın germe ameliyatı ile nerdeyse tamamen yok olur.

Karın germe ameliyatlarından sonra ameliyat izi kalır mı?

Eğer tam karın germe estetiği yapılıyorsa kişiye, tüm karına müdahale edildiği için arkaya doğru uzanan bir iz görülebilir ama mini karın ameliyatı yapılıyorsa ameliyat izi bikini bölgesi civarında olacağı için daha kısa ve görülme ihtimali daha azdır.Ancak her ikisinde de izler çok net değildir.

Ameliyatta ne tür anestezi uygulanır?

Genel anestezi uygulanır.

Ameliyat süresi ne kadardır?

Kişinin karın büyüklüğüne göre değişen ameliyat süresi tam karın germe ameliyatlarında 3 ile 4 saat kadar sürer. Mini karın germe ameliyatları 1 ile 1,5 saat arası sürer.

Ameliyat sonrası neler yaşanır?

Kişi ameliyattan çıktıktan birkaç saat sonra refakatçi yardımıyla yürüyebilir.Tek başına yürümesi 2 günü alacaktır.Ameliyat sonrası ağrılar görülmesi normaldir ancak bu ağrılar ağrı kesiciler ile atlatılabilir.Ameliyat sonrası taburcu olması için 2 gün beklemelidir.Duşa girmesi için ameliyat sonrası 4 gün geçmiş olması yeterli olur.

Ameliyat sonrası nelere dikkat etmelidir?

Ağır kaldırmamalı, ıkınmamalı, öksürüken karnını çok zorlamamaya özen göstermeli, karın bölgesini çalıştıracak egzersizlerden, hareketlerden uzak durmalıdır.

Ameliyat sonrası normal yaşamına ne zaman dönebilir?

Genellikle hasta ameliyat sonrası 10 gün sonunda iş hayatına ve sosyal hayatına dönebilir ancak yine özellikle ağır kaldırmaktan sakınmalıdır. Tam anlamıyla rahat yaşamına dönmek için bir ay beklemelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü