Kadınların Net Adresi

Karın Germe Ameliyatı

  • 11 Haziran 2011
  • Karın Germe Ameliyatı için yorumlar kapalı
  • 5.148 kez görüntülendi.
Karın Germe Ameliyatı

Karın germe estetik ameliyatı; kişinin karın bölgesindeki fazla derinin ve fazla yağ dokusunun alınması ile karın ön duvarındaki sarkmanın gevşemenin yok edilmesi için uygulanan ameliyattır.

Estetik karın germe ameliyatı için en uygun adaylar, erkek kadın fark etmeden, ne kadar diyet yaparsa yapsın, ne kadar spor yaparsa yapsın bir türlü karın bölgesindeki fazla yağları, sarkmış olan deriyi yok edemeyen kişilerdir. Özellikle kadınlarda doğum sonrasında, karın bölgesinde aşırı bir yağ birikmesi ve karın sarkması yani karın derisi sarkması meydana gelir. Buna birde derin ve uzun karın çatlakları eşlik eder. Doğum sonrası veya aşırı kilo alıp vermeye bağlı karın deformasyonunda deri sarkması yoksa sadece liposuction ile sorunlu bölge onarılabilirken, deri sarkması varsa kesinlikle estetik karın germe ameliyatı uygulanması gerekir. Kısacası karın bölgenizde, deride belirgin bir gevşeklik ve sarmak varsa, karın bölgesinde aşırı bir yağlanma ve aşağıya doğru sarkmış yağ birikimleri varsa, karın bölgesinde derin ve boyu uzun olan karın çatlakları varsa karın germe ameliyatı bütün bu sorunlarınızı yok etmek için son derece etkili bir estetik ameliyat türüdür.

Estetik karın germe ameliyatı, genel anestezi ile yapılır ve ameliyat esnasında mini abdominoplasti ve abdominoplasti olarak iki farklı metot kullanılmaktadır. Mini abdominoplasti, karın bölgesinde çok az sarkma olduğu vakalarda uygulanırken, abdominoplasti ise karın bölgesindeki sarkmaların, çatlakların, yağ fazlalıklarının hat safhaya ulaştığı vakalarda uygulanır. Estetik karın germe ameliyatında ilk aşama karın ve etrafındaki fazla yağlar Liposuction yöntemi ile alınır ve ardından her iki kasık arasından ufak bir kesi açılarak bu kesiden girilir ve zayıflamış olan karın kasları onarılır. Bu esnada şayet göbek fıtığı varsa hemen onarılır. Gevşemiş olan bu kaslar ve bu kasların üzerindeki karın duvarı zarlarına toparlayıcı dikişler atılarak karın duvarı iyice gerginleştirilir. Göbek ise olduğu yerde muhafaza edilerek, gerilen karın derisinden açılacak olan yeni bir göbek deliğine dikilir. Fazlalık olan deri kesilerek çıkartıldıktan sonra, kalan deri gerdirilerek tabakalar halinde dikilmeye başlanır. İşte bu şekilde karın bölgesinde gevşeklik giderilmiş olur. Akabinde cildin altında birikebilecek sıvıları dışarı çıkarmak için bölgeye bir dren konulur. Konulan bu dren 2 ila 4 gün sonra çıkarılır. Estetik karın germe ameliyatında atılan dikişler genelde 12. günde alınır. Bu 12 günlük sürede kişi günlük aktivitelerine devam edebilir. Karın germe ameliyatının ardından ilk bir iki hafta morluk ve şişlikler olabilir. Bu norm al bir durumdur ve bir iki haftaya hafifleyecektir. Tam olarak morluk ve şişliklerin yok olma süresi 1 ay sonunda gerçeklemektedir. Yapılan abdominoplasti ister kısmi olsun ister total olsun, karın kaslarının zayıflaması ve karın dersinin sarkması durumunda son derece yüz güldürücü sonuçlar verir. Ameliyat sonrasında diyet uygulamak ve az da olsa düzenli egzersizler yapmak elde edilen sonucu muhafaza etmek için çok etkilidir.
Estetik karın germe ameliyatı olmaya karar verdiğinizde, ameliyat öncesi bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Estetik karın germe ameliyatından önce, sigara içiyorsanız ameliyata 4 hafta kaldığında sigarayı mümkünse bırakın. Çünkü sigara, estetik karın germe ameliyatı sonrasında dikişlerin, yaraların çabuk iyileşmesini engeller. Estetik karın germe ameliyatı olduktan sonrada en az 2 hafta sigara içmemeniz en doğrusudur. Estetik karın germe ameliyatı öncesinde güneşin zararlı ışınlarından korunmalı ve güneşlenmekten kaçınmalısınız. Karın germe estetiğine karar verdiğinizde, sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa, doktorunuza mutlaka bu ilaçların adını ve ne kadar sıklıkla kullandığınızı bildirin. Zira bazı ilaçlar kan sulandırıcı etkiye sahip olduğu için ameliyat esnasında zorluk çıkarabilecektir. Bunun yanında estetik karın germe ameliyatı öncesinde E vitamini içeren ilaçlar ve kan sulandırıcı aspirin gibi ağrı kesici ilaçları almamalısınız. Ameliyat öncesi sağlığınıza daha özenli davranmalı ve enfeksiyon kapmamaya, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmaya çalışmalısınız. Estetik karın germe ameliyatı çoğunlukla genel anestezi ile yapılırken, mini abdominoplasti lokal anestezi ve sedasyon eşliğinde yapılabilmektedir.

Estetik karın germe ameliyatı olduktan sonraki ilk birkaç gün hafifi derece ağrılarınız olabilir. Bu ağrıları doktorunuz verdiği ağrı kesiciler ile giderebilirsiniz. Ameliyat sonrasındaki ilk 2 ya da 3 gün hastanede kalmanız gerekebilir. Bu ilk 3–4 gün boyunca yürürken hafif öne doğru eğilerek yürümeniz, dikişlerinizi zorlamamanız açısından faydalı olur. Ayrıca ilk 1 ay da özel olarak üretilmiş bir korse giymeniz gerekir. Bu özel korse hem ağrınızı hafifletir, hem de daha rahat hareket etmenizi sağlar.
Karın germe ameliyatı fiyatları, ameliyatın mini karın germe ameliyatı veya tam karın germe ameliyatına göre, şişmanlık zayıflık durumuna göre, tercih ettiğiniz hastaneye göre, karnınızdaki deformasyona göre değişim göstermektedir. Karın germe estetiği kesinlikle tam teşekküllü bir hastane de ve tecrübeli uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Ameliyattan sonra sürekli irtibat halinde olabileceğiniz, en ufak sorununuzda yardımınıza gelebilecek veya sizin gidebileceğiniz mesafede bir hastane seçmeniz doğru bir karar olacaktır.