Göğüs Büyütme Ameliyatı

Günümüzde kadınların en çok rağbet ettiği estetik ameliyat türü meme büyütme estetiğidir. Bayanlarda doğum sonrası sarkma, küçülme, sertliğini kaybetme gibi sorunlar yaşayanların, ergenlik döneminden itibaren küçük göğüslere sahip olan bayanların imdadına yetişen halk diliyle silikon taktırma veya göğüs büyütme estetiği tıp adıyla silikon ile meme büyütme ameliyatıdır. Meme büyütme ameliyatlarında çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Meme büyütme estetiği kimlere yapılabilir?

Gebelik döneminden sonra göğüsleri sarkan, küçülen bayanlar, emzirme döneminden sonra deforme olmuş göğüslerinden şikâyetçi olan bayanlar veya hayatı boyunca hep küçük göğüslere sahip olmuş ve artık dolgun büyük göğüslere kavuşmak isteyen bayanlar silikon ile meme büyütme ameliyatı olabilirler.

Göğüslere takılan silikon kanser yapar mı?

Yapılan birçok araştırmalarda göğüslere takılan silikonun kanser yapmadığı kanıtlanmıştır.

Göğüs büyütme estetik ameliyatlarında kaç tip silikon kullanılır?

Genel olarak iki tip silikon çeşidi kullanılır. Bunlardan birincisi Serum fizyolojik ile doldurulmuş silikonlar, ikincisi silikon jel ile doldurulmuş olan silikonlardır.

Hangi tip silikonlar daha çok tercih edilir?

İçi serum fizyolojik ile doldurulmuş olan silikonlar, silikon jel ile doldurulmuş olan silikonlara nazaran daha serttir. Bu yüzden görüntü itibariyle çok doğal durmadıkları gibi dokunulduğunda silikon hissedilebilir. Ancak silikon jel ile doldurulmuş olan silikonlar daha yumuşak olması sebebiyle hem görüntü olarak daha doğal dururlar hem de dokunulduğunda hissedilmezler

Silikonlar göğüslere nasıl yerleştirilir?

Üç çeşit yöntemle silikonlar göğüslere yerleştirilir.

1) Meme başından
2) Memenin alt kıvrımından
3) Koltuk altından kesi yapılarak yerleştirilen silikonlar olmak üzere.

Takılacak silikonun büyüklüğüne nasıl karar veriliyor?

Kişiye doktoru göğüs kafesinin genişliği, boyu, kilosu, meme dokusunun büyüklüğü hatta meme ucunun ölçülerini alarak orantılı bir büyüklükte silikonu hesaplar ve kişiye iletir ancak seçimi kişiye bırakır.

Silikonlar kaç yıl kalabilir göğüslerde?

Bazı silikonlar bir ömür taşınabileceği gibi bazıları 10-15-20 yıl sonrasında değiştirilir veya tamamen çıkartılabilir.

Silikon taktırdıktan sonra anne olabilir miyim?

Evet. Silikon protezlerin hamile kalmaya ve bebek emzirmeye hiç bir zararı, sakıncası yoktur.

Ameliyatta kullanılan anestezi türü hangisidir?

Lokal ve genel anestezi kullanılır, Çoğunlukla genel anestezi kullanılır. Kişi ameliyat süresince uyuyor olacaktır buda kendisini huzursuz etmez. Tercihe göre lokal anestezide yapılabilir. Kişi ameliyat süresince uyanık olur ancak ağrı yâda acı duymaz. Genellikle bu yöntem ameliyat olan kişiyi huzursuz ettiği için terci edilmez.

Ameliyat ne kadar sürer?

Genellikle 1 ila 2 saat arasında sürer.

Silikon meme protezi ameliyatından çıktıktan sonra neler yaşanır?

Ameliyattan sonraki ilk gün halsiz olmanız normaldir. Genellikle 2-3 gün sonra yürürken, otururken zorluk çekmezler. Ağrı yaşanabilir ancak ağrı kesici ilaçlar ile bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Zarar görmesini engellemek için destekli sutyenleri artık kesinlikle kullanmamalıdırlar. Dikişler 10 gün sonunda alınır. İsterse 3 gün sonunda işine başlayabilir.

Silikon meme protezini herhangi bir sebepten çıkarmak isterse hasta bu mümkün mü?

Evet, hasta isterse silikonlarını çıkarttırabilir. Lokal anestezi uygulanarak 20 dakikalık bir operasyon geçirerek silikonlar çıkartılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. deniz kaya dedi ki:

    estetik cerrahi ile ilgili araştırma yaparken sayfanıza girdim yazıyı çok bilgilendirici buldum teşekkürler

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü