Kadınların Net Adresi

Alın Germe Ameliyatı – Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı

  • 26 Nisan 2011
  • Alın Germe Ameliyatı – Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı için yorumlar kapalı
  • 5.795 kez görüntülendi.
Alın Germe Ameliyatı – Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı

En sık karşılaşılan sağlık sorunlarından biri de alın kırışıklıkları. Konuyla ilgili olarak www.kadinlarsitesi.net olarak en çok merak edilen soruları estetik cerrahı Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı‘na sorduk. İşte çok merak edilen sorular ve cevapları:

Alın germe ameliyatı nedir?

Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı: Kişinin alnında meydana gelen kırışıklıkları yok etmek, aşağıya düşmüş olan kaşlarını eskisi gibi yükseltmek, üst göz kapaklarının dış kısımlarında meydana gelen yığılmayı gidermek için yapılan ameliyatlara genel olarak alın ve şakak germe ameliyatı adı verilir.

Alın germe ameliyatına hangi durumlarda ihtiyaç duyulur?

Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı: Kişinin alnındaki sarkmaya bağlı olarak, kaşlarda bir süre sonra aşağıya doğru sarkmaya başlar. Kişi bu durum yüzünden yorgun, mutsuz, sinirli bir yüz ifadesine sahip olur. Akabinde de göz kenarlarında, kaz ayakları diye tabir edilen çizgilerin meydana gelmesine neden olur. Üst göz kapaklarında meydana gelen, sarkma ve dolgunluktan şikayet eden kişilerin çoğu aslında, estetik göz kapağı ameliyatından çok alın ve şakak germe adayı kişilerdir. Bazı durumlarda ise iki uygulamayı birlikte yapmak gerekir.

Alın germe ameliyatı kimlere yapılır?

Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı: Alın germe ameliyatı, alnında yatay çizgiler olanlara, dikey kaş çatma çizgileri belirginleşenlere, üst göz kapaklarının, özellikle de dış kısımlarının dolgunlaştığı kişilere, kaşlarının içi, dışı ya da her tarafının birden düştüğü kişilere, alın ve saç bileşkesinin fazlaca geriye gittiği kişilere yapılır.

Alın germe ameliyatında hangi metotlar kullanılır?

Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı: Alın germe ameliyatında uygulanan yöntemlere değinecek olursak; Botox ile kaş kaldırma, ip ile kaş kaldırma, derin ya da yüzeysel plan şakak germe, estetik göz kapağı ameliyatı ile beraber alın germe, endoskopik alın ve şakak germe, klasik alın germe gibi yöntemler alın germe ameliyatında uygulanan yöntemlerdendir. Bu yöntemlerden kişiye hangisinin uygun olduğunu cerrah belirler.

Alın germe ameliyatlarında hangi tür anestezi uygulanır?

Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı: Alın germe işlemleri için, Botox enjeksiyonu muayenede herhangi bir bayılma işlemi yapılmadan uygulanır. İplerle yapılan kaş kaldırma, çoğunlukla lokal anestezi ile yapılır. Şakak ve alın germe ameliyatı ise genel anestezi ya da sedasyon altında lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu bölgede yapılan ameliyatın ardından, morarma, şişlik ve ağrıya hemen hemen hiç rastlanmamaktadır.

Alın germe ameliyatından sonra oluşabilecek komplikasyonlar nelerdir ?

Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı: Alın germe ameliyatında kanama ve enfeksiyon o kadar enderdir ki, bu bölge için istisna olarak kabul edilebilir. Kaşlarda meydana gelebilecek asimetri, yeteri kadar kalkmaması ya da aşırı kalkması gibi problemler bu bölgeye özel olan komplikasyonlardır. En önemli problem ise, alında var olan kasları uyaran sinirin kesilmesi ile geçici ya da kalıcı olabilen alındaki kas felcidir. Neyse ki böyle bir sorunun olma ihtimali de tecrübeli ellerde yok denecek kadar azdır.

Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı
Site: http://www.ilkermanavbasi.com.tr/
Adres : Rumeli Caddesi Müşerref Apt. No : 3/2 Nişantaşı – İstanbul
Telefon :
0090(212) 247 9374
0090(212) 291 6059
E posta :
info@ilkermanavbasi.com.tr