Kadınların Net Adresi

Göz flörtü erkeklerin doğasında var

  • 11 Ocak 2011
  • Göz flörtü erkeklerin doğasında var için yorumlar kapalı
  • 4.990 kez görüntülendi.
Göz flörtü erkeklerin doğasında var

Erkeler konusunda en çok müzdarip ve çaresiz olduğumuz konulardan biri “göz flörtü” yapmaları. Otobüste, trende, kafede, yolda, sinemada, orada burada… her yerde gözleri ile etrafı tarama halindeler.

Kadınların bu konuda iki tip şikayeti oluyor;
-Tanımadığım bir adamın bana dik dik bakması çok rahatsiz ediyor.
-Erkek arkadaşım sürekli etraftaki kadınları süzüyor.

Her iki durumda çok rahatsız edici.

Tanımadığınız bir erkeğin, sizi rahatsız edici boyutta seyretmesi karşısında tedirgin olmanız normal.
Sizinde ondan etkilenmeniz ihtimalini düşünmezsek elbette! Kadınların zaman zaman erkekler tarafından ciddi boyutlarda taciz ile karşılaştığı gerçeği can sıkıcı. Ama burada bahsettiğim bu boyut değil etbette. Daha masum, sadece beğendiğini ifade eden bakışlardan söz ediyorum. Göz flörtü erkeklerde reflex haline geldiği bir durum aslında. Kimi zaman kendileri bile karşısındaki kadına bakıyor olduklarının farkında değiller. “Neden bakıyorsun?” sorusuna “hıı !?! Ben mi.. ? Yoo bakmıyorum ki…” cevabını alabilirsiniz.

Diyelim ki; arkadaşlarınız ile bir kafede oturuyorsunuz, karşı masanızdaki bir adamın sürekli size doğru baktığını fark ettiniz. O kadar çok bakıyor ki, masada konuşulan konuya odaklanamaz hale geldiniz.

Bu durum karşısında ne yaparsınız …?
Peki aynı şeyin bir erkeğin başına geldiğini faz edelim. Eminim çok mutlu olur ve yanınıza gelip konuşmaya bile cesaret bulur.
Erkekler kadınların açık kapılarını yakalamak isterler, sizden bir mesaj aldığı anda hemen hamlede bulunurlar.
İşte bu nedenle, eğer tanımadığınız bir erkek sizinle göz flörtü yapmaktaysa, mimiklerinizi kontrol etseniz iyi olur. Hiç vermek istemediğiniz bir mesaj verebilirsiniz…

Peki ya sevgiliniz göz flörtü yapıyorsa ?

Sanki bu durum bana biraz daha rahatsız edici gibi geldi. Kadınlar sevdikleri erkeği paylaşmaktan hoşlanmıyorlar.. Hoşlanmıyorlar hoşlanmasına ama, yanlarındaki adama başka bir kadının bakıyor ve beğeniyor olmasından da gurur duyuyorlar aslında..! Amaaa, yanlarındaki adam bir kadına baktığında durum değişiyor tabii.

Bazı kadınlar buna anında tepki verirken, bazı kadınlar sonradan acısını çıkartıyorlar. Ama %95 oranında kadın tepkisiz kalmıyor. Yanındaki erkeğin, başka bir kadına göz gezdiriyor olması, kadına aşağılanmışlık hissi yaratıyor. Kadınlar arasındaki bitmek bilmeyen rekabetler göz önünle alındığında, “o benden daha mı güzel ?” sorusunu akla getiriyor. Sevdiği adam tarafından başka biri ile kıyaslanma fikri kadın için tahammül edilemez bir durum.

Göz flörtü erkeklerin engelleyemediği ve hatta kendilerinin bile “nedenine” mantıklı bir cevap bulamadığı bir durum.
Kadınlar olarak bu duruma alışmaktan başka çaremiz yok gibi görünüyor.

Papatya Somer