Kadınların Net Adresi

İç Dekorasyon

  • 16 Mayıs 2010
  • İç Dekorasyon için yorumlar kapalı
  • 4.533 kez görüntülendi.
İç Dekorasyon

Evinizin içini dekore ederken sıra çalışma odası hazırlamaya geldiğinde estetik görünüşü dışında kullanım kolaylığı ve sağlık açısından kullanımı daha faydalı olan detaylara dikkat etmelisiniz.

Çalışma odanızda uzun süre geçirecekseniz en çok kullanacağınız eşyalar masa ve sandalye olacaktır. Bu yüzden oturuş bozukluklarından kaynaklanan sağlık sorunları yaşamamak için masa ve sandalye seçiminizin estetik görüntüsünden çok sağlığınıza hitap etmesine özen gösterin. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle çalışma masaları yerini bilgisayar masalarına bıraktı. Masanızın yüksekliğini bilgisayarınızın ekranına bakarken boynunuzun aşağıya yâda yukarıya değil tam karşıya bakacak şekilde durmanızı sağlayan yükseklikte olmasına dikkat edin. Sandalyenizin yükseltisi ayarlanabilir türlerden seçmeye özen gösterin. Oturduğunuzda ayaklarınız yere düz ve tam basacak yükseltide bir sandalye seçmelisiniz. Klavyenizin renginden gösterişinden çok ince klavye olmasına dikkat edin zira kalın bir klavye ellerinizin daha yüksekte yazması için omuzlarınızı ve kollarınızı yukarıya kaldırmanıza sebep olacaktır. Bkz dekorasyon

iç-dekorasyon

iç-dekorasyon

Çalışma odanıza seçeceğiniz ışıklandırmayı bilgisayar ekranına direk gelmesini engelleyecek ve masanızın üstünde gölge oluşturmayacak bir açıda döşetmeniz hem şık hem de akıllıca bir kullanım olur.

Çalışma odanıza sizden başka kimse girmeyecek olsa bile çalışma odanızı dekore ederken yatak veya uzun tip koltuklardan uzak durun zira bu sizi hem çalışma ortamınızdan uzaklaştırır hemde estetik açıdan güzel bir görüntü değildir.

Çalışma odanıza arkadaş veya ile bireylerinizin ziyaret ihtimali varsa hem göze hitap eden hemde kişileri yakın mesafede oturmalarını sağlayacak mini koltuklar seçmeniz isabetli bir karar olacaktır. Burada özen göstermeniz gereken bilgisayar ekranınızın Sohbet ortamı için hazırlanmış koltukların olduğu bölüme bakmamasıdır.

Çalışma odanızı mümkün olduğunca küçük bir oda olmasına özen gösterin zira çalışırken lazım olacak herhangi bir eşya için masadan sık sık kalkmanız işinize olan konsantrenizin bozulmasına sebep olacaktır. Küçük bir oda seçerseniz çalışma masanızdan kalkmadan uzanarak gerekli olan eşyanızı almanız sizin dikkatinizin dağılmasını en aza indirecektir.

Çalışma odanızın duvarlarındaki renk tercihinde mutlaka açık renkler kullanmalısınız zira açık renkler sizi çalışırken dinç ve beyninizi uyanık tutacaktır.