Çeyizlik Renkli Dantel Örnekleri

Bir genç kızın belki de en kıymetlisidir çeyiz sandığı. Orada el emeği göz nuru işlenen örtüler, örülen danteller, havlular ve daha bir çokları baba evinden onunla birlikte çıkıp gider. Kendi evinde sandığını açtığı zaman naftalin kokusu yerine baba evi kokusunu duyar, annesinin elleri gelir gözünün önüne. Değerlidir kısacası çok değerlidir orada ki her bir emek. Bende bugün evlenecek kızların için sandıklarının olmazsa olmazları arasında yer alacak dantel örnekleri paylaşıyorum. Her ne kadar demode oldu denilse de emin olun her kız istemem yan cebime koy misali çeyiz almadan gitmiyor.

Paylaştığım danteller renkli iplerle örülen modellerden oluşuyor. Evete dantel dediğimizde illa ki beyaz ya da krem rengi iplerle örülen danteller gelmeyecek artık aklımıza. Her şeyi olduğu gibi dantelleri de renklendirebilir daha farklı bir model oluşturabiliriz. Özellikle yatak odası takımları için pembe ya da kırmızı dantel modelleri çok şık duruyor. Yine konsollarınız için dikdörtgen şeklinde renkli bir dantel örebilir dilerseniz üzerine kalp motifi ya da çiçek motifi de koyabilirsiniz. Masa örtüsü olarak da beyaz ördüğünüz örtünün kenar kısmını turkuvaz yeşil gibi bir renk ile çerçeve giderek farklı bir dantel masa örtüsü örmüş olursunuz.

Güzel günler dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü