Yağlı ciltler için bakım maskeleri

Yağlı ciltlerin bakımı aslına bakarsanız hem çok zordur hem de çok kolaydır. Zira yağlı cildi dengelemek adına beslenme düzenindeki yağlı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Yani gün içinde tükettiğiniz gıdalar direk cildinize yansır. Yağlı cilt bakımı için yapacaklarınıza ilk önce dışarıdan kremler, losyonlar maskeler yerine içerden beslenme düzenini dengeleyerek başlamalısınız. Yağlı cilt bakımı için tek başına içerden bakım yani beslenme düzeni veya dışarıdan bakım yani yağlı cilt kremleri, yağlı cilt maskeleri vb ürünler tek başına yeterli değildir.

Parlak, canlı, pırıl pırıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız yapacağınız iki altın kural
1) İçerden bakım: dengeli ve sağlıklı yağsız beslenme
2) Dışarıdan bakım: yağlı ciltler için kremler, maskeler, losyonlar. Bakım kürleri kullanmaktır.
Yağlı ciltlerde özellikle T bölgesinde gözle görülür yağlanma, gevşemiş kalın bir deri, çok açılmış gözenekler dikkat çeker.
Yağlı ciltler için en uygun cilt bakım maskeleri, kil maskesi, elma maskesi, salatalık maskesi son derece faydalıdır.
Yağlı ciltler için bakım maskeleriYağlı ciltleri temizlemede deterjan özelliği olmayan bir takım meyve asitli temizleyici jellerle temizlemelisiniz. Bunun yanında gözenek sıkılaştırıcı tonikleri, pamuklara sıkıp cildinizi sildiğinizde oldukça başarılı bir yağlı cilt temizleme işlemi yapmış olursunuz.
Bunun yanında yağlı ciltler için bakım maskeleri alırken cildinizdeki yağlı görüntüyü matlaştırıcı ürünler alabilirsiniz, sivilce sorunu mutlaka vardır, zira yağlı ciltler sivilceler için etkin mekânlardır. Sivilceleri törpüleyecek bakım ürünleri alabilirsiniz. Bunlar için kil maskeleri haftada 2 kere kullanmanız çok iyi gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü