Güneş Lekeleri Geçer Mi

Yaz mevsimin gelmesi ile birlikte güneç lekeleri derdi de başlar. Kış mevsiminde dinlenen ciltler, yaz mevsimin gelişi ile güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan cildimizde maalesef güneş lekeleri oluşmaktadır.

Güne lekelerini tetikleyen etkenlere bakıldığında doğum kontrol hapları, östrojen, kalitesiz ve bayatlamış makyaj malzemeleri, kolonya kullanımı gibi etkenler göze çarpmaktadır. Bu sebeple güneş lekelerine maruz kalmamak için kesinlikle bayat ve kalitesiz makyaj malzemeleri kullanmamalı, güneşe çıkarken kesinlikle faktörlü güneş koruyucu kremleri sürmelisiniz. Güneş lekelerinin en sık görüldüğü bölgeler yüz bölgesi, dekolte göğüs bölgesi ve sırt bölgesidir. www.kadinlarsitesi.net

Güne lekeleri kendiliğinden geçen lekeler değildir. Bu sebeple güne lekelerinden kurtulmak için kesinlikle tedavi yöntemine geçmelisiniz. Güneş lekelerini geçirmek için uygulanacak tedavinin başarıya ulaşması, güneş lekesinin derinin üst derisinde mi, alt derisinde mi, yoksa her iki kısmında mı olduğu tespit edilir ve ona göre tedaviye başlanır. Güneş lekelerini geçirmek için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler arasında lazerle güneş lekesi giderme, kimyasal peeling yöntemi ile güneş lekesi giderme, bitkisel peeling yöntemi ile güneş lekesi yok etme, bitkisel kürler uygulayarak güneş lekesi giderme gibi yöntemler sayılabilir.

Evinizde kendi imkânlarınızla güneş lekelerini yok etmek istiyorsanız size birkaç tavsiyemiz olacak. Ancak unutmamanız gereken nokta şudur ki, kesinlikle sabırlı olmanız gerekiyor. Zira güne lekeleri kısa zamanda yok edilebilen lekeler değildir.

Güneş lekelerini yok eden bitkisel kürler:

Ufak bir kâsenin içine bir tatlı kaşığı karbonatı dökün ve içine yine bir tatlı kaşığı vazelin koyun. Ayrı bir kabın içine bir yumurtanın sadece kabuğunu koyun ve elinizle veya kaşığın arkasıyla iyice bu yumurta kabuğunu ezip ufalayıp toz haline getirin. Ardından vazelinli karbonatın içine atıp iyice karıştırın. Ardından temizlenmiş olan cildin üzerine bu karışımı güneş lekelerini kapatacak şekilde sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ovarak çıkarın.

Kullandığınız bütün nemlendirici kremleri yüzünüze sürerken bir iki damla limon suyu damlatıp sürün. Emin olun güneş lekesini önlemek için çok etkili olacaktır. Salatalığın cilt rengini açıcı özelliği vardır. Bu sebeple güneş lekelerinizin üzerine salatalık koyup ovarsanız güneş lekelerinizin rengi hızla açılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü