Ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir

Anneler için en mutsuz anlardan biri olan bebeğinin sürekli ağlaması durumudur. Ne yapsa bir türlü susturamadığı, sakinleştiremediği bebeği için, bazen bütün ev halkı seferber olur ve akla hayale gelmeyen bir sürü yöntemle bebeği oyalamaya, ağlamasını kesmeye çalışırlar.

Hâlbuki doğru yapacağınız birkaç yöntemle bebeğinizi sakinleştirebilir ve ağlamasını kesebilirsiniz. Bebeğinizin bir hastalığı yoksa aç değilse, susuz değilse, altını kirletmemişse buna rağmen ısrarla ağlamaya devam ediyorsa, birkaç farklı yöntem deneyerek bebeğinizin ağlamasını kesebilmek aslında çok kolay.

Bebeklerin çoğu tek başına bir odaya bırakıldığında ağlamaya başlar. Çünkü bebek anne karnında iken, sürekli elektrik süpürgesinin sesine benzeyen bir ses duyarak gelişir. Sizde bebeği doğduktan sonra tek başına sessiz bir odaya bırakırsanız bebek yalnızlık korkusuna kapılır ve doğal olarak ağlamaya başlar. Bu sebeple dikkat ederseniz bebekleriniz saç kurutma makinesi, elektrik süpürgesi gibi sesler duyunca ağlamayı kesip dikkat kesilerek dinelemeye başlarlar.

Bebeğiniz ağlamaya başladığında kucağınıza alıp, sağ tarafına yatırarak, kendi kalbinizin hizasına başını koyun. Bebeğinizin böylece sizin kalp atışlarınızı duyarak sakinleşecektir.

bebek resimleri

bebek resimleri

Bebeğinizin kulağına yüksek sesle ‘şşşşşşşşşşşt’ diye seslendiğinizde, bebeğiniz anne karnındayken duyduğu sesi algılayacak ve güven olduğunu düşünerek ağlamayı kesecektir.

Emzik kullanımı birçok bebeği sakinleştiren bir alışkanlıktır. Belli bir yaşa kadar emzik kullanımını sürdürün. Bebeğinizi kollarınıza alıp onunla düşük sesle konuşarak sağa sola doğru yavaşça sallayın ve göz teması kurmaya çalışın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü