Yakın Erkek Arkadaşınız Size Aşık Olduğunu İtiraf Ederse…

Gün geldi beraber ağladınız, beraber güldünüz.. acılarınız ortak oldu, sevgililerinizi anlattınız, sizden tavsiyeler aldı.. Belki ona bir arkadaşınızı bile ayarladınız…. ve başka bir gün geldi ki… size “sana aşık oldum” dedi….!
Peki şimdi ne olacak…?

Erkek ve kadının dost olamayacağına inananlar, “ateş ile barut yanyana durmaz” derler… Bazen gerçekten haklı da çıkarlar…(her zaman değil.. bazen!)
Özellikle çocukluk ya da ergenlik yıllarına dayanan arkadaşlıklar, dostluklar kolay kolay bitemiyor. Araya insanlar, mesafeler ve zaman girdiğinde bile, devam edebilen derin dostluklar var. Hemcinsi olmayan insanlarla kurulan dostlukların daha farklı bir tadı vardır.
Birbiriyle karşı cins hakkında akıl alışverişi yapamak, karşı cinsin belirgin özelliklerini kavramak, karşı cins ne ister ne bekler farkına varmak gibi avantajlar getirir insana.
Bazı farklı cins dostluklarında, herhangi birinin hayatına bir sevgilinin girmesi ile, durumlar değişir.. daha az görüşülür ve hatta belki dostluk biter…
Bu dostluğun derinliğini anlayabilen sevgililer de vardır elbette…!

Erkek ve kadının dostluklarında bazen kafalar karışır, duygular değişir, birbirine karşı hissettikleri derinleşir… ama farklı şekillerde…!
Eğer taraflardan biri diğerine aynı gözle bakmıyorsa, işler karışır..
Burada en önemli nokta siz onu gerçekten dost olarak mı görüyorsunuz, yoksa sizinde zaman zaman ona karşı daha farklı bir yakınlıkta hissettiğiniz oluyor mu…?
İnsanlar bazen duygularında yanılırlar, dönemsel değişebilen hisler sebep olur buna. Duygusal boşluklarımızda en yakınımızdaki insanlara sığındığımız kesin. İşte tam da bu anlardan birinde size böyle bir itirafta bulunmuş olabilir.
Onu çok iyi tanıyor olmanız, duygularından emin olup olmadığını anlamanıza ve onunda anlamasına yardımcı olmanızda işinize yarayacaktır.
Bazen gerçekten, eski dostluklar aşka dönüşebiliyor ve harika bir birliktelik ortaya çıkıyor.

Belki de yakın dostunuzun size aşık olduğunu söylemesi sandığınız kadarda içinden çıkılmaz bir durum değildir. Belki onu daha önce hiç fark etmediğiniz bir şekilde görmeye başlayabilirsiniz. Belki sizinde beklediğiniz bir kıvılcım vardı bu zamana kadar ve ondan gelen kıvılcım sayesinde alevlenebilir içinizdekiler…

Eğer durum sizin açınızdan hiç öyle değilse ve onu sadece dostunuz olarak görüyorsanız, yüksek ihtimalle ondan soğuduğunuzu ve nasıl olupta böyle bir şeyi aklına getirebileceğini düşünüp sinirleneceksiniz.
Unutmamalısınız ki, duygular önüne geçilebilir şeyler değiller. Aynı durumda sizde olabilirdiniz. Ya siz böyle bir şeyi hissetseydiniz, o size nasıl bir tepki verirdi…?
Karşınızdakinin en derinlerde dostunuz olduğunu unutmadan ve kalbini kırmadan reddetmekte bir yoldur. Belki dostluğunuz her ikiniz açısından da eskisi gibi olmayacaktır ama tamamen kaybedilmeyecektirde…!

Papatya Somer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü