Kadınlar İş ve Aileyi Nasıl Dengelemeli

Yaşam, sizi alt etmekle tehdit edebilecek duygusal olaylar olmadan yaşanamaz. Ya­şadığınız kişisel sıkıntılarla zihinsel olarak başa çıkmayı bilmek, ileride olabilecek fiziksel yansımaları engelleyebilir.

İŞ VE AİLEYİ DENGELEMEK
Günümüzde çoğu kadın zamanının daha büyük bir bölümünü maaşlı işinde geçirmek­tedir ve her gün daha fazla genç anne gebe­lik ve çocuğun bebekliği sırasında çalışmayı sürdürmektedir. Aileye bakarken tam zaman­lı çalışmak zihinsel ve bedensel güçlükler getirebilir.

Ayakta kalma taktikleri yaşamınızı bölüm­lere ayırmayı öğrenmeyi ve önceliklerinizi açıkça bilmeyi içerir. Büyük olasılıkla işyerinizde benzer ev sorunları olan iş arkadaşlarınız vardır ve bu sorunları onlarla tartışmak çıkar çatışmalarını çözmeniz için size yol göstere­bilir.

Örneğin, eve iş götürme zorunluluğu, çocuklarınızla geçirdiğiniz zamandan çalıyor­sa sorun olabilir. Bunun üzerinizde oluştur­duğu baskıyı işvereninizle konuşun ve işi yap­manın başka bir yolunu araştırın. Siz işteyken çocuklarla ilgili bir kriz yaşanması durumun­da, müdahale edebilecek iyi bir arkadaş, akra­ba ya da komşu destek sistemi oluşturduğu­nuzdan emin olun.

Evde çalışıyorsanız, enerjinizin önceliklerini belirlemek önemli olabilir. Küçük çocuklarla evde kapalı kalmak yalıtılmışlığa neden olabi­lir. Çalışmadığınız zamanlarda beraber zaman geçirebileceğiniz çevrenizdeki diğer anneler­le arkadaşlık kurun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü