Kadınların Net Adresi

Kadın ve Erkek… Çok mu farklıyız ?

  • 03 Şubat 2011
  • Kadın ve Erkek… Çok mu farklıyız ? için yorumlar kapalı
  • 4.844 kez görüntülendi.
Kadın ve Erkek… Çok mu farklıyız ?

Kadın ve erkek… Yılların ayıramadığı, araya yollar, zaman, acılar, hisler, gözyaşları, kırgınlıklar koyupta kopartamadığı ikili…!
Ne erkek kadınsız, ne kadın erkeksiz… birbirimizi tamamladığımız kesin…!
Şikayet ediyorluğumuz pek bir şey değiştirmiyor yani. Her iki tarafta birbirine bir şekilde muhtaç…bağlı… tutkun…!

Birbirleri ile bu kadar çatışma halinde olan bu iki cins, bir an durup düşünüp çokta farklı olmadıklarını fark etseler keşke.
Daha doğrusu özünde aynı olduklarını.

İlişkiler (çoğunlukla) iki cins arasında yaşanıyorsa, onlar ile ilgili bir konudan bahsediyorsak ister istemez “bir” tarafın daha ağır bastığı bir anafikir çıkıyor ortaya. Buna engel olmak mümkün mü acaba diye düşündüm biraz…!

İnsan, duyguları olan, üzülen, sevinen, ağlayan, isyan eden bir canlı. Üstelik duygularını ifade konusunda bir sürü seçeneği olan da bir canlı. Kimi insan kendini konuşarak, kimisi bağırarak, kimi ağlayarak, kimi yürüyerek uzun uzun, kimi çekip giderek… kimisi yazarak ifade ediyor.
Kadın ya da erkek, hepimizin belli anlarda aşıklığı ya da hayal kırıklıkları oluyor. Yaşadığımız ilişkileri her ikimiz de aynı yollardan geçerek sürdürüyoruz… ya da sonlandırıyoruz.
Her iki cinsinde birbirini umursuyorluğu bir diğerinden daha az değil.
Kadınlar…ve… erkekler…!
İlişki halleri devam ettiği sürece hep didişecekler ve sevişecekler. Farklılıklarımız olduğu kadar özünde insan olmak var. ‘Sen kadınsın’ ya da ‘sen erkeksin’ diye başlayan cümlelerin hepsi aslında birer haykırış ve reddediş.
İnsan olduğumuzu unutmadan, cinsiyeti farklı yaratık gibi algılamayı bırakalım.
Beyler biz sizsiz siz de bizsiz olamayız. İnsanlığımızı ve tüm hallerimizi cinsiyetimize değil, iç benliğimize borçluyuz.

Papatya Somer