Kadınların Net Adresi

Erkeklerin neye ihtiyacı var ?

  • 24 Şubat 2011
  • Erkeklerin neye ihtiyacı var ? için yorumlar kapalı
  • 7.106 kez görüntülendi.
Erkeklerin neye ihtiyacı var ?

Kadınların sıklıkla aynı soruyu sorduklarını görüyorum..’Kocama onu seviyor olduğumu nasıl gösteririm…?’
Çoğunlukla benzer cevaplar geliyor arkasından, küçük sevgi mesajları yazmak, sevdiği yemeklerden pişirmek, bakımlı olmak…vb..
Size kadın-erkek ilişkileri hakkında kitaplar okuyun ve seminerlere gidin gibi önerilerde bulunabilirim aslında, ama bunu yapmayacağım. Eğer şu an bu yazıyı okuyorsanız, zaten muhtemelen en az üç adet kitap okumuşsunuzdur bu konuda.

Öncelikle, eşinizin gerçekten özellikle sizden gelebilecek neye ihtiyacı olduğunu düşünmeniz gerekiyor.
Neyi bilmeye ihtiyacı var…!

Saygı…! Evet yanlış okumadınız…!

Eşinizin ona saygı duyduğunuzu bilmeye ihtiyacı var. Biliyorum ‘saygı duymak’ kelimesi bazen sinir bozucu geliyor. Ama bir an durup düşünürseniz kadın ve erkeğin kültürel algılarında bazı farklılıklar olduğunu hatırlayacaksınız. Aynı konularda, aynı düşünmüyor, aynı davranmıyor, aynı tepkileri vermiyoruz. Toplum bizi her ne kadar aynı ve eşit kılmaya çalışsa bile, her zaman farklı olmaya devam edeceğiz.

O zaman feminist ruhumuzu bir kenara bırakalım ve erkeklerin gerçekte neye ihtiyacı olabileceğine kafa yoralım…!

Erkeklerin ‘saygı’ya ihtiyaçları vardır. Erkekler için saygınlık hayatidir. Kadınların sevilme ihtiyacının oksijen yerine geçiyor olması gibi.Bir kadın sevildiğini hissetmediğinde parçalanır, tüm enerjisini kaybeder ve şikayet etmeye başlar. Erkeklerde aynı, onlarında en büyük ihtiyacı saygı görmek ve bunu hissedemediklerinde bize karşı kendilerini kapatıyorlar.
Şaşırabilirsiniz ama, erkekler sevgiyi duyulan saygı ile eşleştiriyorlar. Ona gösterdiğiniz saygının hissettiğiniz sevginin bir kanıtı olarak algılıyorlar.
Sevdiğiniz adama binlerce yolla onu sevdiğinizi dile getirseniz bunun karşısında etkilenmeyebilir, ama bir tek hareketiniz ile ona duyduğunuz saygıyı belli ettiğinizde bu ona yıllarca sevileceği garantisini hissettirebilir.

Erkeğe saygı duyduğumuzu göstermenin bazı yollarını düşündüm ve gördüm ki, anne olan bir kadının bunu çok daha kolay yapabileceğini fark ettim.

Onu ‘ Taktir Edin ‘ ….!
Kişisel fikrim erkeklerin yeterince taktir ediliyor olmadıkları yönünde….! Kızmayın kızlar…!
(her erkek için bu geçerli değil elbette…!)
Çalışıyor ve evi ve bizi ve çocuğumuzu finanse ediyor olmanın ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunu unutuyoruz galiba bazen. Üstelik bazı erkeklerin eşleri çalışmıyor olmasına rağmen şikayet etmeden para kazanma kaygısı içinde hayatalarını devam ettirdiklerini de…!
Kocanıza, ailenizi geçimi için harcadığı çabanın ne kadar saygı duyulur bir iş olduğunu ifade etmeniz onu ne kadar motive edecektir bir düşünsenize…! Bu onun görevi diye düşünmekten biraz vazgeçerek yapın lütfen bunu.

Ona ‘ Hayranlığınızı Dile Getirin ‘…..!
Bunu yapmak saygı göstermekten biraz daha zor gelebilir başlarda. Ama onu neden seviyor olduğunuzu düşünerek, onun sevdiğiniz yönlerini saptayarak işe başlayabilirsiniz. Yıllar ve yaşanmışlıklar içinde bir şeylerin değiştiğini biliyorum. Ama o aslında en başlardan beri aşık olduğunuz adam, bunu unutmayın…!
Bir hobisi, saçının modeli, fit olan bedeni, konuşma uslubundaki herhangi birşey ile ilgili ona olan hayranlığınızı dile getirebilirsiniz.

Ona ‘ Tutkunluğunuzu Gösterin ‘…!
İçinde bulunduğunuz durum ve ruh hali kaynaklı bu bazen gerçekten çok imkansız görünebilir ama erkeklerin sevdikleri kadın tarafından arzulanıyor olduklarını hissetmeleri onlara inanılmaz bir haz veriyor biliyor musunuz…?
İşten eve geldiğinde kapıda onu coşku ile karşıladınız mı…?
Omuz omuza değerek oturdunuz mu koltukta….?
Onun zevk aldığı aktiviteleri organize etme işini üstlendiniz mi…?
Yorgun geldiğinde kendini dinlemesi için sessiz ortamlar yarattınız mı…?

Son bir şey…!
Kızlar… bundan hoşlanın ya da hoşlanmayın…erkekler nasıl göründüğümüzü gerçekten önemsiyorlar.
Eğer kendinize bakmaktan çoktan vazgeçtiyseniz, üzgünüm ama size kötü haberlerim var… O’da sizden vazgeçmek üzere olabilir…!
Her koşulda seviyor olmak sözü verseler bile, değişen vücut şeklimize, makyajsız halimize, tepede toplanmış saçımıza rağmen seviyor olduklarını dile getirseler bile, pekişmekte olan bu tavrımız karşısında onlara saygı duymadığımız sinyallerini alıyorlar haberiniz olsun….!

Papatya Somer