Erkekler Neden Kıskanır?

Doğaları gereği ! Kadınların da kıskançıkları bundan değil midir? Unutmamalıyız ki; erkekler, kadınlara nazaran çok daha fazla sahipleniyorlar sevdikleri insanı. Gelenek, görenek ve öğretilerden dolayı Türk erkekleri daha maçolar, dolayısı ile daha kıskanç oldukları söylenebilir.

Bizim erkeklerimiz ana, avrat, bacı kavramları ile yetiştirildikleri için, onlara sahip çıkma ve namus bekçiliği yapma görevini üstlenmiş birer birey haline geliyolar. Kendine ait gördüğü bir kadına başka bir gözün bakıyor olması onlar için tahammül edilemez olduğunda, kıskançlık başlıyor. Kadınlarında aslında çok hoşlarına giden bu tavır, zaman zaman şikayetçi olsalar bile sevildiklerini, beğenildiklerini ve önemsendiklerini hissettiriyor. Erkekleri daha da kıskanç hale sokan bazı durumlar var elbette.

Hangi durumlarda erkek iyice kıskanç bir hale gelir …?

Sevdiği kadın etrafındaki erkekler tarafından çok fazla ilgi gördüğünde ve kadının ona olan ilgisi azaldığında. Bazen ekstra bir durum olmadan bile, erkek kadının sadece kadınsı görünüyor olmasından bile kıskançlık duyabilir.
Kendini herhangi bir konuda kadından daha yetersiz hissettiğinde de kıskançlığı artar erkeğin.

Tüm bunlarla beraber, seksi görünen bir kadını, ilgi çeken bir kadını, kız arkadaşları ile haddinden fazla vakit geçiren bir kadını, her ortamda söyleyecek bir sözü olan kadını, kendine güveni olan bir kadını ve dış görüntüsünün ondan daha iyi olduğunu düşündüğü bir kadını daha da fazla kıskanır erkek.

İşin özü şu ki; erkek zaten kışkanç bir varlık. Bunun fazlalaşması ve azalması aslında ilişkide olduğu kadına ve o kadının tavrına göre değişebiliyor. Bayanlar… Siz mesajı aldınız bence 🙂   Papatya Somer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü