Erkekler Neden Aldatır

Erkekler neden aldatır? Aslında yıllardır sorulan ve yıllardır cevaplanan bu sorunun tek bir ortak cevabı var; Genlerinde var.

Evet erkeklerin genlerinde tek eşliliğe aykırı bir durum var bence. Erkeklerle kadınlar arasındaki en büyük fark bu. Kadınlar duyguları ile, erkekler hormonları ile hareket ediyorlar. Aldatmak isteyen yani çok eşli bir yaşam biçimini benimseyen bir erkek için mevcut,geçerli, haklı bir sebep olmasına gerek yok aslında.Onlar sadece aldatır nasıl olsa, kendilerini haklı gösterecek, hatalarını kabul ettirebilecek bir mazeretler herzaman bulunur.

Çoğu erkek için bir kadınla birlikteyken başka bir kadınla birlikte olmak kendilerine olan güvenlerinin tazelenmesidir.Sevgilisi veya eşi olduğu halde hala kendisini çekici bulan birilerinin varolduğu kanısına vararak egolarını tatmin ederler.Yolda bile şahit olursunuz yanında el ele karısı yada sevgilisi gelirken gözleri fellik fellik etrafdaki kadınlara kızlara bakar kendisine bakan bir çift göz görürde egosu tatmin olurmu acaba diye.Ne kadar zavalısınız….

Aldatan bir erkeğe sorduğunuzda neden aldattın diye öyle mazeretler duyarsınız ki nerdeyse acırsınız vah vah nede çok dertliymiş! Habuki sıraladığı mazeretlerin hepsi varsa vicdanının sesini susturmak için kendini ve karşısındakileri kandırma çabalarıdır.

En sık öne sunulan mazerette eşinden yada sevgilisinden cinsel yaşamlarında beklediği ilgi görememekden, ihmal edilmekden dert yanarak aldatmalarını haklı bir sebep arkasına saklamaya çalışırlar. Halbuki yaşanmayan bir cinsel hayat varsa aynı sorun kadın içinde geçerlidir. Kadında aynı dertten müzdaripse kadının neden acaba aldatma hakkı yoktur. Neden bu hak erkeklere verilmiştir. Veya her şey bu kadar kötüyse bu erkek aldatmak yerine tamamen hayatından çıkıp gitse evdeki kadında hayatına yeni birine alma ihtimali olsa olmaz mı? Hayır olmaz. Neden? Çünkü evrendeki her şeyin kendisine nimet diye sunulduğunu düşünen erkek evdeki kadını kendisini tesciller, dışardaki kadınıda hayatındaki boşluk anlarında doldurmak için tesciller. Herkes onundur herkez onun mutlu olması için hizmettedir. Bu nasıl bir bencilliktir?  Evdekini, hayatındakini beğenmediğin için başkasını hayatına dahil edeceksin ama hayatındakininde hayatına müdehale edeceksin.

Farklı şehirlerde yaşamak zorunda kalan sevgililere bir bakın objektif gözle. Kadın her zaman özleyen, sızlayan taraftır buna karşın erkek tarafı daha metanetlidir. Zira sevgilisinin yada eşinin yokluğunda onu sözüm ona teselli edecek cinsel veya duygusal açıdan bir veya birden fazla altarnatif her zaman vardır onun için. Gidin sorun sevgilisini yada karısınıda çok ama çok seviyordur onun yeri farklıdır, birlikte olduğu kadınlar kızlar onun için eğlencedir. Çok onure olduk çooook.

Bunların birde şöyle bir modelleri var neden aldattın dersiniz cevap evlere şenlik ” Hiç bir ortak noktamız yok” yoksa hiç bir noktanız noktayı koyun.Aynı dili konuşmuyoruz,ortak şeylerden zevk almıyoruz,aynı şeylere gülmüyoruz,aynı şeylere üzülmüyoruz, tamam o zaman bunun adı birliktelik değil zaten, birlikte hiç bir ortak noktanız yok, o zaman son noktayı koyun.Virgül koyarak evdekini bekletip dışarıda yeni arayışlara devam etmenin anlamı nedir?

Aslında bu cesareti toplumdan almaları en büyük sebep.Aldatılan bir kadın eşinden sevgilisinden ayrılmak istediğinde ne hikmetse toplum birden erkeğin yanında olur.Başlarlar erkeğin elinin kiri,sen hancısın onlar yolcu,yaptı bir hata affet…..gibi onlarca ikna cümleleri havada uçuşmaya başlar.Affedin nasıl olsa bir süre sonra affetmek bağışıklık yapacaktır zira her aldattığında affedileceğini bilen bir erkek vardır artık.

Bunun gibi daha yüzlerce gereksiz mazeret üreten erkeklerin aldatmalarının altında yatan asıl gerçek sebebi : Nankörlükleri, doyumsuz olmaları,bencil olmaları,beyinleri ve duyguları yerine hormonları ile hareket ediyor olmaları.

AIDS gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkların çok eşli yaşam tarzını benimseyen erkeklere Allah’ın bir cezası olduğunu düşünüyorum zaman zaman.Belkide ilahi adalet…….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü