Erkekler ne tür kadınları daha çok kıskanırlar ?

Kıskanç olduklarını çok iyi biliyoruz. Eee biz de kıskanılmayı seviyoruz aslında, bunu da biliyoruz….!
Peki erkekler hangi kadın hallerini daha çok kıskanıyor… bunu biliyor muyuz….?

Erkekler için en önemli kriterlerden biri güzellik elbette. Güzel bir kadını yanında gezdiriyor olan her erkek, biraz gururlu ama biraz tedirgindir. Etraftaki diğer erkeklerin, yanındaki kadını beğeniyor olması, onun havasına hava katar. Öte yandan başka bir erkeğin kadınına bakması, erkeği çileden çıkartabilir.
Demek ki, erkekler güzel kadınları kıskanıyorlar…

Bir diğer şey de, kendinden emin kadınlar. Erkeklerin hayatlarına çok fazla sokmak istemedikleri bir kadın türü aynı zamanda. Erkeklerin hükmetme özelliklerine hiç uymayan, boyunduruk altına girmekten hoşlanmayan kadınlar. Onları elde etmek daha zor olduğu için cazip gelse bile, hayatlarına girdiğinde çok kıskanıyorlar.

Genelde “özne” olmaktan hoşlanan erkekler, popüler kadınları da normalden biraz daha fazla kıskanıyorlar. Bir ortama girdiğinde, kendine hemen bir hayran kitlesi oluşturabilen kadın, her ne kadar “o benim ile beraber” gururunu yaşatsa bile erkeğe, kıskançlık çanlarını da çaldırıyor.

Eğer bir kadın, hayatındaki erkekten çok daha fazla para kazanıyorsa, bu da erkek için kıskanma sebebi olabiliyor. Kendini yetersiz hissetmeye hiç tahammülü olmayan erkek, bunu ciddi ölçüde hırs haline bile getirebiliyor.

Kadınların çalışma hayatında artık erkekler kadar yeri var. Dolayısı ile çok fazla farklı insan ile bir aradalar. Bu da daha sosyal olmalarını sağlıyor. Erkekler ise ilişkide oldukları kadının bu kadar sosyal olmasından çokta memnun değiller aslında.
Sosyalleşme ile beraber farkındalığında arttığını düşünürsek…!
Kendinden daha iyi olanı fark etme ihtimali, erkeği en çok kıskandıran şey.
Tüm bunların derininde “terk edilme” tedirginliği var galiba…

Papatya Somer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü