Kadınların Net Adresi

Duyguların kokusu var mıdır…?

  • 05 Şubat 2011
  • Duyguların kokusu var mıdır…? için yorumlar kapalı
  • 6.796 kez görüntülendi.
Duyguların kokusu var mıdır…?

Hiç derin bir nefes çektiniz mi sevdiğiniz insanın ensesinde, boynunda, kolunda…?
Ona ait kokuyu hissettiğiniz anda, ona daha da aşık olduğunuzu hissettiniz mi…? Hem de her defasında…!
Duyguların da kokusu vardır, her şeyin bir kokusu olduğu gibi. Sadece aşık olunana hissedilen duyguların kokusu vardır ama… herkese olan duygunuzu koklayamazsınız…

Özlemenin, sinirlenmenin, tutkunun, hasretin, huzurun… her birinin farklı kokusu vardır… derinden sevince.
Gittiniz mi uzaklara özlemi koklarsınız, belli belirsiz gelir burnunuza, anlık şoklar yaşarsınız, sanki tam ensenizde, ya da siz tam onun ensesindesiniz gibi….
Kızgınlığın kokusu daha bir keskin gelir insana, gelsin ve gitsin arasında tercih yaptırır an be an…
Sonrasında tutkunun kokusu gelir insana, buram buram… tadılası tadılası… ve kopması en zor olan…!
Huzur kokusu öyle bir sarar ki, orada yığılıp kalmak ister insan.. hiç kalkmamak. Yumuşak, tatlı bir kokusu vardır huzurun.

Aşıklık hali binbir halde kokar aşığa…  hiçbir şeye benzemez kokusu aşıklığın… aşık olunanın kokusu.

Evet kokar duygular…kokturtabilen varsa beyninizde kalbinizde ama!
En pis ve keskin kokan kaybetme duygusudur. Bence aşkın ilk kuralıdır bu duygu. Bunu yaşamazsan emek vermezsin…
Koklayamazsın ve kokutturamazsın duygularını!
Modacı adı veya bir şehir adı konulmuş parfümlerle renklendirirsin olmayan duygularını ve sahte orgazmlar yaşarsın loş kırmızılarda!
Farkındalık duygusu mesela!
Her daim sana kokan ne vardır?….kendi kokun! Tutamadığında miğdendeki gazı ilk sen alırsın kokunu, ki zamanla bunu da seversin!
Farkındalık her insana ait olan ten kokusudur. Eğer farkındaysan her halinin ve sonuçlarına katlanabiliyorsan olmuşsundur! Ve yalnız değilsindir…koklanıyorsundur deli mavi gözlerin arasındaki bir burun tarafından…
Hiç beklemediğin anda bile yanından geçerken içine çekilirsin sevgilinin ve derki sana ‘ karbondioksitlede yaşanabiliyormuş!’
….. satanist olsan tanrıya şükredersin o an!
Ve… iyiki dersin… İyiki…
Yalnızlık…kokar mı? Duygu değil durumdur aslında. Ama duyguya sokar insanı…kendinle yalnızlığın bazen eğlenceli olabilir. Sevdiğinin yalnız bırakmışlığı isot gibidir! Acıdır isot… neyin üstüne konsa zehir eder. Kokusu da yeter…hapşırır, tıksırır terlersin.
Yalnızlık isot gibi kokar ve her şeyi zehreder insana…mercimek çorbasına verdiği tadı veremez sana…ama eğer sevdiğin kokluyorsa seni sen uyurken, bal niyetine kaşıklayabilirsin isotsu yalnızlığını!
Kavuşma duygusu…!
İftarda beklerken ezanı dumanı tüten pidenin kokusudur. Kavuşmak pide kokar. Ve sen her pide yediğinde şükredersin tokluğuna. Ama o pideyi yemek için sabretmen gerekir, beklemen! Tadı kokusu o nedenle güzeldir kavuşulan pide sevgilinin yumuşacık kolları.

Papatya Somer