Alışkanlık olmuş kavgalar

Annemin bir sözlü vardır… ‘Her Laf Bir Laf Getirir’ der… Yıllar içinde öğrendim bunun gerçekliğini…
Yaşadıkça.. konuştukça.. lafım laf getirdikçe…!
‘Duymak istemiyorsan beteri, söyleme kötüyü…’ haydi bu da benim sözüm olsun, belki bir gün Ata oluveririm birilerinin hayatında.

Anlaşmazlıklar bakii hayatlarımızda, illa birileri ile bir yerlerde tartışıyor, bağırıp çağırıyoruz hatta. Sinirlerimize hakim olamayıpta, ne kalplerin kırık ustası oluyoruz. Ne kolay dilden çıkanı fırlatmak karşındakinin suratına. Hiç düşünmeden söyleneni almak ne zor ama. Bir saniye içinde çıkanı, bir ömür ile silemiyorsun.

Hele dil alıştımı bir defa yara açmaya, durdurmak ne mümkün…!
Sevgilerin en acıtan portrelerinden biri kavga halleri. Gönül delisi olsun sevdiğinin, sarılası gelmez tartışırken. Sonrasını karıştırmayalım, sonu güzel bittiğinde de harika olur kavga…
Rutine bağlamış, alışkanlık olmuş, ettikçe edilesi kavgaları olur bazı beraberliklerin. Doğasıdır artık, ‘ota-boka’ durumu vardır ya hani…!
Çayın demi, terliğin yönü, musluğun sesi, köpeğin kılı…. göze batan bunlar değildir aslında… kişinin tam kendisidir de, kendimize bile ‘yollayayım şunu….’ diyemeyiz…

Uzun beraberlikler daha çok darbe alıyor kavgalardan. Yıllar içinde birbirini kendi kadar biliyor olmak, daha bir yaralayıcı telafuzlara hak tanıyor sanki… ‘sen zaten…’ ile başladımı cümleler, kusturup kusturup yedirme aşamasına gelmişsiniz demektir.
Birde yaşanmış şiddetli kavgalar ardından devam ettiğine göre beraberlik, garantilenmiştir herşey.

Alışkanlık olmuş kavgalar bir zaman sonra normal gelmeye başlıyor sanki. ‘Her ilişkide sorun vardır ve bu da onlardan biri’ diye düşünür oluyoruz. Hayır efendim.. her ilişkide sorun falan yok…! Yaşıyorum oradan biliyorum… İnsanlar gayet gül gibi geçinede biliyorlar… Tartışmıyorlar mı.. elbet tartışıyorlar…Zira kavga ile tartışmayı karıştırmamak lazım.
Fikir ayrılıkları olmasa sevdamızda, ikimiz de bana aşık olurduk…!

Papatya Somer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemap oktay usta yemek tarifleri kadın kadınca örgü kadın Saglik Yemek Tarifleri yemek tarifleri Sağlık saglik kadın örgü